Eurosonic gatavojas klasiskās mūzikas huligāniem "DAGAMBA"

Raksta attēls - Eurosonic gatavojas klasiskās mūzikas huligāniem "DAGAMBA" Foto: A. Požarskis

10.01.2017 / Parmuziku.lv

Grupa "DAGAMBA" pārstāvēs Latviju šā gada EUROSONIC Noorderslag festivālā Holandē, uzstājoties jau ceturtdien, 12. janvārī festivāla programmas ietvaros.

Eurosonic Norderslag ir viens no lielākajiem mūzikas festivāliem Eiropā, kas veltīts Eiropas mūzikas aktualitātēm un tiek rīkots kopš 1986 gada. „Eurosonic ir Eiropas nozīmīgākā mūzikas konference, kurā pulcējas Eiropas mūzikas industrijas dalībnieki, kuru koncerti tiek pārraidīti daudzos sabiedriskajos medijos visā Eiropā. "DAGAMBA" līdzšinējie starptautiskie panākumi palīdzēs pievērst papildus uzmanību grupas koncertam,“ atzīst lielākā mūzikas un mākslas festivāla Baltijā „Positivus“ rīkotājs Ģirts Majors, uzsverot: „ Es tiešām uzskatu, ka "DAGAMBA" ir unikāls un profesionāls koncertu ansamblis, Latvijā nav daudz grupu, kuru dzīvās uzstāšanās ir to galvenā vērtība“.

Piedalīšanās Eurosonic mūsu grupai ir iespēja parādīt un iepazīstināt sevi mūzikas industrijas profesionāļiem no visas pasaules, tādejādi paplašinot savu muzikālo darbību,

uzsver grupas dalībnieks Valters Pūce.

Grupas "DAGAMBA" mūzikā tiek apvienotas Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas, kā arī radīts jauns, aizraujošs un spēcīgs skanējums, izmantojot netradicionālu instrumentu salikumu. Mūziķi drosmīgi dodās vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piešķir grupas muzikālajam izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti.

2011. gadā starptautisko mūzikas grupu "DAGAMBA" izveidoja latviešu čellists Valters Pūce, kuram pievienojās viņa bērnības draugs Antons Trocjuks (čells), sākotnēji esot grupai divu mūziķu sastāvā. "DAGAMBA" kaislīgā mīlestība pret mūziku piesaistīja irāņu perkusionistu Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianistu Daini Teni, kā arī grupas jauno dalībnieku  - bundzinieku Artūru Jermaku. Šobrīd grupas sastāvs ir internacionāls, apvienojot piecus dažādu nāciju mūziķus. "DAGAMBA" aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi, sākot ar Bēthovenu un beidot ar "U2", apvieno mūziku no visas pasaules – roks, pops un  klasiskā mūzika.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!