Grupa DAGAMBA nāk klajā ar albumu “Bach Against the Machine”

Raksta attēls - Grupa DAGAMBA nāk klajā ar albumu “Bach Against the Machine” Publicitātes foto

04.04.2023

Šodien, 4. aprīlī, grupa DAGAMBA klausītāju vērtējumam nodod savu jaunāko veikumu – albumu “Bach Against the Machine”, kas veidots kā simbioze starp mūzikas klasiķi, komponistu Johanu Sebastianu Bahu un amerikāņu rokgrupu “Rage Against The Machine”. Līdz ar albuma izdošanu, grupa klausītājiem piedāvā arī skaņdarba “Legacy of Bach” videostāstu.

“Bach Against the Machine “ ir jau sestais grupas studijas albums, kas sevī ietver astoņas instrumentālas kompozīcijas. Katrs skaņdarbs ir veidots kā grāmatas nodaļa, kuras kopā veido vienotu stāstu. Tas ir stāsts, kurā tiek pretnostatītas divas pasaules, kas sadzīvo līdzās. Par tehnoloģijām, kas ielauzušās mūsu ikdienās, pārņem mūsu maņas un prātus, par netaisnībām, par varas alkām, kas notrulina. Vienlaikus tam pretim stāv pirmatnējais, patiesais un labestīgais, bez kā nenotiktu virzība uz priekšu. Caur spēcīgām aranžijām, atpazīstamiem mūzikas fragmentiem albums ved cauri gadsimtiem un atšķirīgajām pasaulēm, kuras krustojoties rada jauno pasauli.

”Albuma idejiskā koncepcija radās jau pēc mūsu veiksmīgās koncertprogrammas #LudwigVanRammstein, bet īstais laiks, lai to realizētu pienāca tikai tagad. Šis ir visilgāk tapušais albums grupas vēsturē, un to noklausīties ir kā noskatīties filmu. Ideja ir par divām pretējām pasaulēm, kuras nepārtraukti mijiedarbojas mūsu dzīvēs - dabas skaistums, cilvēcība un tehnoloģijas nepārtrauktā iedarbība, mākslīgais intelekts. Katrs no dižajiem māksliniekiem simbolizē šīs abas ietekmes uz cilvēku šodien,” stāsta grupas dibinātājs Valters Pūce.

Šis ir pirmais albums, kuru grupa producējusi pati – sākot no idejas dzimšanas, līdz tam, kāds tas šodien ir dzirdams klausītājiem. Līdz ar albuma izdošanu grupa piedāvā arī videostāstu, kas tapis kompozīcijai “Legacy of Bach” un tas ir filmēts Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, kas ir īpaša vieta visiem grupas dalībniekiem.

“Skaņdarba idejas pamatā bija parādīt Baha ietekmi uz mūziku cauri laikiem līdz pat mūsdienām. Meistars un māceklis, kur kā stafetes kociņš tiek nodota tālāk slavenā Baha melodija (Badinērija), kas skan katra laikmeta mākslinieka skanējumā. Katrs nākamais mūziķis ir ietekmējies jeb mācījies no iepriekšējā. Šķiet, ka mums ir izdevies izveidot tādu kā simbolisku mūzikas dzimtas koku. Būtiska daļa no šī videostāsta ir arī video operatoram Ritvaram Blukam, kuram ir izdevies ļoti filigrāni atspoguļot sajūtu, kuru radām ar skaņu,” par skaņdarbu plašāk stāsta grupas pianists Dainis Tenis.

Albums «Bach Against the Machine» visos lielākajos mūzikas straumēšanas servisos ir klausāms jau tagad, taču no 6. aprīļa tas būs pieejams arī tirdzniecības vietās visā Latvijā (grāmatnīcās “Jānis Roze”, “Zvaigzne”, mūzikas veikalā “Random” un citur).

Vienlaikus DAGAMBA aicina uz jaunā albuma pirmatskaņojuma koncertu šo ceturtdien, plkst. 19.00 iepirkšanās centrā “AKROPOLE Rīga”. Koncerts norisināsies pasākumu zonā starp A un F ieejām, un tas būs bez maksas pieejams visiem apmeklētājiem. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties arī jauno albumu fiziskā formātā, kā arī iespēja iegūt grupas dalībnieku autogrāfus.

Savukārt jau 3. jūnijā gaidāms grupas lielkoncerts Mežaparka estrādē. Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu Servisa” kasēs un mājaslapā www.bilesuserviss.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!