Valters Pūce un Dainis Tenis laiž klajā jaunu videoklipu un izsludina koncerttūri

Raksta attēls - Valters Pūce un Dainis Tenis laiž klajā jaunu videoklipu un izsludina koncerttūri Publicitātes foto

20.10.2022

Grupas “DAGAMBA” mūziķi – čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis – laiž klajā videoklipu Raimonda Macata skaņdarbam “Ziemeļvējā”, kas ir priekšvēstnesis 19. novembrī startējošajai dueta koncerttūrei pa Latviju.

Ritvara Blukas veidotais klips filmēts unikālā vietā – Kolkas bākā. “Iecere par šāda video filmēšanu prātā bija jau vairākus gadus,” atzīst Valters Pūce. “Kā zināms, Kolkas bāka ir vieta ar krietni apgrūtinātu piekļuvi. Neesam vienīgie, kuri tur vēlējušies kaut ko filmēt, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka tas tomēr ir izdevies. It īpaši tādēļ, ka šī vieta ļoti precīzi atbilst sajūtai un idejai, kas ietverta mūzikā. Šo trako ideju palīdzēja realizēt Rīgas Brīvostas pārvalde, par ko lielais paldies!”

Ar “Ziemeļvēju” un citiem efektīviem skaņdarbiem Latvijas koncerttūre 19. novembrī tiks uzsākta Baložu pilsētas kultūras namā. Šajā un vēl deviņos koncertos būs dzirdami vairāki pirmatskaņojumi, kā arī Latvijas dižāko komponistu dziesmu aranžējumi čellam un klavierēm no jau realizētajām koncertprogrammām “Radīts Latvijā” un “Bez elektrības”. Tas ļaus gremdēties atmiņās par laikiem, kad tika radītas šo dziesmu oriģinālversijas, kā arī saklausīt tajās vēl nedzirdētas noskaņas.

“Muzicēšanu divatā var salīdzināt ar privātu sarunu,” saka Dainis Tenis. “Mēs ar Valteru esam seni draugi un mēdzam runāt par visdažādākajām tēmām. Šo atklātības sajūtu būsim pārnesuši arī uz jauno koncertprogrammu, kas būs gan jautra un skumja, gan komiska un nopietna. Katrs skaņdarbs būs kā atsevišķa saruna, kas tiks balstīta uz kādas labi zināmas melodijas.”

Koncertos 22. un 23. decembrī Dzintaru koncertzālē, kā arī koncertā 7. janvārī “Lielajā Dzintarā” Liepājā duetam pievienosies Rīgas Doma zēnu koris. Savukārt 29. decembrī koncertzālē “Latvija” Ventspilī Valters Pūce un Dainis Tenis uzstāsies kopā ar Ventspils Kultūras centra sieviešu kori “Venda” un jaukto vokālo ansambli “Mundus”, kā arī PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas kori “Nošu planētas”.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.

 Latvijas koncerttūres grafiks:

19. novembris – Baložu pilsētas kultūras nams

3. decembris – Babītes Kultūrizglītības centrs

4. decembris – Saldus Mūzikas un mākslas skola

22. decembris – Dzintaru koncertzāle

23. decembris – Dzintaru koncertzāle

29. decembris – Koncertzāle “Latvija” Ventspilī

7. janvāris – Koncertzāle “Lielais Dzintars” Liepājā

14. janvāris – Talsu Tautas nams

21. janvāris – Balvu Kultūras un atpūtas centrs

28. janvāris – Krustpils Kultūras centrs

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!