10 nerātni labas dziesmas latviešu valodā par TO

Raksta attēls - 10 nerātni labas dziesmas latviešu valodā par TO Kolāža, Foto: Inga Leite, publicitātes foto, Juris Rozenbergs

03.03.2017 / Parmuziku.lv

Lietas jāsauc īstajos vārdos! Arī pašmāju mūziķi savā daiļradē nav kautrējušies dziedāt par tēmām, kas skar seksualitāti - tiešā tekstā raksturojot procesu, kā arī meklējot dziļāku jēgu.

PND - "Vagīna"

Panku PND dziesmas ir izaudzinājušas vairākas klausītāju paaudzes. Viens no grupas lielākajiem hītiem ir  "Vagīna", kuru festivālnieki dzied svētdienu rītos.

Dzelzs Vilks - "Dibenā Rautais Disko"

"Dzelzs Vilks" diskogrāfijā ir daudz atklātu dziesmu par seksu, starp tām izceļas "Dibenā Rautais Disko". Atrodama albumā "Manās mājās sieviešu nav".

Inokentijs Mārpls - "Caurumiņš"

Ja "Inokentijs Mārpls" nedzied par politiku, tad visdrīzāk viņi dziedās par seksu. Arī dziesma "Caurumiņš" ir koķetēsana ap ŠO tēmu.

Reigani - "Pisu ārā"

Citām "Reiganu" dziesmām "Lauru" seksualitātē būs grūti pārspēt, diemžēl "Laura" digitālā variantā nav pieejama. Tā būs jāklausās "Reiganu" izlasē "Dziesmas Valpurģu naktī". Savukārt dziesma "Pisu ārā" ir viena nepiedienīga vārdu spēle.

Rūsa - "Ātrāk kusties"

Kā pats "Rūsa" līderis Viesturs Polikarps sacīja video ievadā, "Ātrāk kusties" ir dziesma par hormonu vētrām, atrodama albumā "Uz Pērkonkrēsliem".

Linga - "Atdodies man"

"Atdodies man" ir viena no "Lingas" pazīstamākajām dziesmām, ar zīmīgo aicinājumu piedziedājumā. Dziesma atrodama albumā "Nāc man līdz".

AK69 - "Dupsīc"

Panki "AK69" šlāgermūzikas deju ritmos mauc tieši un konkrēti (18+).

Kārlis Kazāks - "Es tevi pamīlētu tā..."

Kārlis Kazāks izdzied juteklisko Imanta Ziedoņa dzeju.

Imants Daksis - "Dziesma par krāniņiem un sirsniņiem"

"Dziesma par krāniņiem un sirsniņiem" ir viena no dziesminieka Imanta Dakša populārākajām dziesmām, kuru izpildījis pat dziedātājs Dons.

Nielslens Lielsliens - "Meitenes, audzējiet krūtis"

"Meitenes, audzējiet krūtis" video ievadā Guntars Godiņš stāsta par dzejoli, kuru noslēgumā izpilda "Nielslens Lielsliens". Dziesma atrodama grupas vārdā nosauktajā EP.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!