Ar 10 koncertiem svinēs ”Roķenes” piecus gadus

Raksta attēls - Ar 10 koncertiem svinēs ”Roķenes”  piecus gadus Attēlā "Dzelzs Vilks", Foto: Marina Ignatjeva

16.02.2017 / Parmuziku.lv

Jau drīzumā ”Latvijas 1.Rokkafejnīca” svinēs savu 5 gadu jubileju. Svinības "Sudraba Ģitāra" nerims trīs dienas - no 2. līdz 4. martam ”Reiterna nama” četros stāvos gaidāmi gan jaunumi, gan pārbaudītas vērtības, gan ļoti īpašas atkal satikšanās.

Drīzumā ”Latvijas 1.Rokkafejnīca” svinēs savu 5 gadu jubileju. Svinības "Sudraba Ģitāra" nerims trīs dienas - no 2. līdz 4. martam ”Reiterna nama” četros stāvos gaidāmi gan jaunumi, gan pārbaudītas vērtības, gan ļoti īpašas atkal satikšanās.

Svinības iesāksies jau ceturtdienā, kad notiks otrās filmas triloģijā par Latvijas rokmūzikas vēsturi "Savējie sapratīs" pirmizrāde. Tās nosaukums "Septiņdesmitie. Spožums un posts". Šī triloģijas daļa ir par laiku Latvijas rokmūzikā, kad sevi spoži pieteica toreiz jaunā mūziķu paaudze - Mārtiņš Brauns, Juris Pavītols, Ēriks Ķiģelis, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Niks Matvejevs, brāļi Sējāni un brāļi Bartaševiči, Juris Kulakovs un citi.

Pēc filmas par 70to gadu spožumu un postu svinību pirmā diena turpināsies ar Latvijas roka dārgakmeni, kura pirmsākumi meklējami 80tajos, - grupas "Inokentijs Mārpls" koncertu, bet ceturtdienas noslēgumā Latvijas rokenrola jaunās paaudzes talantīgo šķautni ar uzstāšanos divos setos raudzīs nosargāt "Wild Detroit Gang".

Otrās dienas sākums uzticēts jaunajiem un šarmantajiem - grupai "Sudden Lights", kura, lai gan dibināta nesenajā 2012. gadā, jau paspējusi pietiekami spilgti sevi pieteikt. Grupas dziesma "Priekšpilsētas valsis" ir pārliecinošs apliecinājums jauniešu muzikālajām prasmēm.

Par elegantu un neparastu muzikālo notikumu piektdienā parūpēsies grupa "Indygo", kuras pieredzi un vietu mūzikas pasaulē apliecina jau trīs studijas albumi, tostarp pēdējais saules gaismu ieraudzījušais "Stars", kurā pirmo reizi grupas vēsturē skan dziesmas tikai latviešu valodā. Latvijas 1. Rokkafejnīcas jubilejas reizē, viņu pašu vārdiem runājot, grupa piestās Vecrīgas daudzstāvu roķīgajā kompleksā ar skaistu un emocionālu dziesmu ciklu "Indygo Unplugged"".

Piektdienas turpinājums līdz pat nākamās dienas rītam būs "Rock’n’Berries" ziņā. Grūti iedomāties otru tik kolorītu grupu, kas, uzstājoties dzīvajā, prot nepaguruši gādāt par jautrību un dejām ilgi, ilgāk un vēl ilgāk.

Svinību jaudas virsotne sagaidāma sestdien, kuras ievadā uz galvenās skauves kāps rock'n'roll komanda "The Big Bluff". Viena lieta ir viņu pārliecība un profesionalitāte dziesmu radīšanā un iemūžināšanā ierakstos, bet tikpat būtiska ir "The Big Bluff" prasme aizraut publiku koncerta laikā. Citiem vārdiem runājot, ja šī apvienība nav redzēta dzīvajā, tad priekšstats par šo apvienību ir izteikti daļējs.

Trešās dienas turpinājumā laiks Latvijas roka smagsvariem. Ar nešaubīgi jaudīgu koncertu roķenes piecu gadu svinības rotās "Dzelzs Vilks" - grupa, kas šogad svin savas pastāvēšanas 25. jubileju. Ja kādreiz mēdz teikt, ka komentāri lieki, tad šī ir tieši tāda reize.

Ļoti īpašs notikums sestdien pusnaktī būs kāda gaidīta atkaltikšanās. Ar ekskluzīvu koncertu 5. gadu svinībās ierodas Latvijas 1. Rokkafejnīcas senie un labie draugi kopš "Baltic Beach Party" laikiem Liepājā, vācu fun rock banda "Audiosmog"! Nav ne mazāko šaubu, ka viņu šovs dzīvajā izpildījumā arī šajā reizē būs notikums, kam neatrast līdzīgu.

Savukārt, jautrībai un dejām dzīvās mūzikas pavadījumā līdz pat svētdienas rītam neļaus beigties kaverversiju meistari “CoCo Orchestra”. Kā viņi paši sevi izstāsta - mūziķu apvienība, kas pulcē muzikāli izglītotus un pieredzējušus jauniešus.“Lai gan Roķenes stāstā brīžiem grūti novilkt redzamu līniju starp ikdienu un svētkiem, tomēr jubilejas vienmēr bijušas un ir tās reizes, kad vēlamies aicināt kopā draugus, domubiedrus, paziņas un pat nejaušus garāmgājējus, lai uzsvērtu kopābūšanu, bez kuras nav iedomājama dzīve Reiterna namā,” Latvijas 1. Rokkafejnīcas komandas vārdā pauž Raivo Mediņš.

“Pieci gadi ir briedums, kad zināmas ilūzijas gaisušas, bet pieci gadi vēl arī nav nekas, lai tikpat dulli, pārgalvīgi un aizrautīgi kā pašā sākumā neturpinātu īstenot iecerēto.”

 “Lai gan Roķenes stāstā brīžiem grūti novilkt redzamu līniju starp ikdienu un svētkiem, tomēr jubilejas vienmēr bijušas un ir tās reizes, kad vēlamies aicināt kopā draugus, domubiedrus, paziņas un pat nejaušus garāmgājējus, lai uzsvērtu kopābūšanu, bez kuras nav iedomājama dzīve Reiterna namā,” Latvijas 1. Rokkafejnīcas komandas vārdā pauž Raivo Mediņš. “Pieci gadi ir briedums, kad zināmas ilūzijas gaisušas, bet pieci gadi vēl arī nav nekas, lai tikpat dulli, pārgalvīgi un aizrautīgi kā pašā sākumā neturpinātu īstenot iecerēto.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!