Simtiem kora dziedātāju no Eiropas izpilda latviešu tautasdziesmu. Vareni!

Raksta attēls - Simtiem kora dziedātāju no Eiropas izpilda latviešu tautasdziesmu. Vareni! Foto: Ieva Čīka, LETA

17.07.2017 / Parmuziku.lv

Atklājot Eiropas koru olimpiādi, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izskan vairāku Eiropas valstu apvienotā kora dziedājums, izpildot tautasdziesmu latviešu valodā.

Kopīgajā dziedāšanā piedalījās kori no Apvienotās Karalistes, Ķīnas, Šveices, Krievijas, Dienvidāfrikas un Dānijas, kas katrs uz Latviju bija atbraukuši ar savu tautasdziesmu.

3. Eiropas koru olimpiāde nedēļas garumā padarīs Rīgu un Latviju par pasaules koru mūzikas galvaspilsētu. Olimpiādē pasaules līmeņa koru sacensībās, konkursā "Eirovīzijas gada koris 2017" un Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertā piedalīsies vairāk nekā 150 koru un 10 000 dziedātāju no visas pasaules, kopā pārstāvot 39 valstis.

Tās programmā skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un skvēros notiks koru konkursi desmit dažādās koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, dalībnieku gājiens, čempionu un draudzības koncerti. Paredzēta arī virkne bezmaksas brīvdabas koncertu Rīgas parkos uz esošām un īpaši veidotām skatuvēm. Līdzās plašajam bezmaksas pasākumu klāstam izskanēs arī īpaši veidotas koncertprogrammas Rīgas Domā un "Arēnā Rīga".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!