Ķīnas un Āfrikas kori ceturtdien koncertēs “Lielajā dzintarā”

Raksta attēls - Ķīnas un Āfrikas kori ceturtdien koncertēs “Lielajā dzintarā” Publicitātes foto

19.07.2017 / Parmuziku.lv

Šonedēļ Rīgā sākusies 3. Eiropas koru olimpiāde, kuras programmu ceturtdien, 20.jūlijā plkst. 19.00 papildinās arī reģionālais koncerts Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Programmā klausītājus priecēs Kimberli meiteņu koris (Kimberley Girls’ Choir) no Dienvidāfrikas un Dienvidķīnas universitātes sieviešu koris (South China Normal University Choir). Abu koru sniegums atzinīgi novērtēts dažādos koru konkursos visā pasaulē un ar atzinību novērtēts to ieguldījums nacionālo vērtību saglabāšanā. Liepājas koncertā kori izpildīs gan tautas mūziku, gan savas valsts nacionālo komponistu skaņdarbus.

Dienvidķīnas universitātes sieviešu koris dibināts 2009. gadā, un tā dalībnieces galvenokārt ir universitātes mūzikas nodaļas audzēknes. Dažu gadu laikā koris kļuvis par atpazīstamu un labi novērtētu kolektīvu starp Ķīnas universitātēm. Koris saņēmis atzinības un zelta diplomus vairākos konkursos, tā dziedāšanas stils ir smalks, tīrs un krāšņs, un diriģentes Janhui Su vadībā kļūst arvien izcilāks.

Kimberli meiteņu koris nosaukumu ieguvis par godu Kimberli pilsētai Dienvidāfrikas Ziemeļkāpas provincē. Kora sastāvā ir aptuveni 60 meitenes, un tā mūzikas žanri ir daudzveidīgi - koris uzstājas ar klasisko un mūsdienu komponistu mūziku, kā arī ar populārām mūsdienu dziesmām. Mākslinieciskās vadītājas Filisas Goldblatas vadībā koris sniedz iespēju Dienvidāfrikas meitenēm attīstīt savu balsi un piedalīties starptautiskos konkursos.

Koncerts notiks 2 daļās ar starpbrīdi, kopējais norises laiks - 1 stunda 50 minūtes. Norises vieta - Lielā zāle, organizē – SIA “Lielais dzintars’. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, interneta vietnē, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!