Divkārša kora "Blagovest" uzvara Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un Eiropas koru olimpiādē

Raksta attēls - Divkārša kora "Blagovest" uzvara Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un Eiropas koru olimpiādē Publicitātes foto

25.07.2017 / Parmuziku.lv

Rīgas Pareizticīgo kamerkoris (Riga Orthodox Chamber Choir) “Blagovest” ieguvis zelta medaļas un Nāciju Grand Prix uzvarētāja un Eiropas olimpiādes čempiona godu konkursu kategorijā “sakrālā mūzika a cappella”.

Ar daudzveidīgu, augstvērtīgu un emocionāli izjustu dziedājumu koris iekaroja gan klausītāju sirdis, gan arī ieguva konkursa žūrijas visaugstāko novērtējumu, un ar lielu saviļņojumu divas reizes no Apbalvošanas ceremonijas skatuves skanēja Latvijas valsts himna kora “Blagovest” balsīm

 

 

Mūsu panākumu pamatā ir kora kolektīvs, mūsu cilvēki un viņu profesionālais darbs. Bet galvenais – ir jāmīl mūzika tā kā to mīl mūsu koristi. Tāpēc mūs mīl klausītāji. Un ir liels gandarījums, ka mūsu ar mīlestību un emocijām piepildītie dziedājumi gūst atzinību un visaugstāko novērtējumu no profesionāļu puses,

uzsver kora “Blagovest” dibinātājs un diriģents Aleksandrs Brandavs.

 

Ar šīm lieliskajām uzvarām un labi padarīta darba sajūtu koris noslēdz sezonu. Nākamajā sezonā Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” piedalīsies oktobrī Rīgā tradicionāli notiekošajā Rīgas A Cappella festivālā, kā arī pārstāvēs Latviju Nāciju Grand Prix Colombo 2017, kas norisināsies 4. Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādes ietvaros Šrilankā no š.g. 21. līdz 28. oktobrim.

 

Rīgas Pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” dibināts 1990. gadā, tā repertuāra kodolu veido pareizticīgās mūzikas pērles, aptverot plašu loku no senkrievu neumās pierakstītiem dziedājumiem ("znamennij raspev") līdz daudzbalsīgiem kora koncertiem un mūsdienu autoru skaņdarbiem. Kora repertuārā ir arī laicīgās mūzikas šedevri, latviešu kormūzikas dižgaru skaņdarbi un tautas dziesmas.

 

Koris “Blagovest” ir daudzu starptautisku koru konkursu un festivālu laureāts un ik gadu ar panākumiem koncertē ārpus Latvijas robežām. Kora dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, mūzikas maģistrs Aleksandrs Brandavs absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju un ir Rīgas Pārdaugavas Svētās Trijādības baznīcas reģents.

 

2017. gadā Rīgas Pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” izdevis savu septīto albumu “Tavā valstībā” (CD un skaņuplates formātā), kas veltīts kora darbības 25 gadiem. Albums pieejams visos lielākajos mūzikas straumēšanas tīklos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!