Latvijas kori saņem apbalvojumus "Nāciju Grand Prix" un Eiropas koru olimpiādē un izvirzās līderos

Raksta attēls - Latvijas kori saņem apbalvojumus "Nāciju Grand Prix" un Eiropas koru olimpiādē un izvirzās līderos Foto: Edijs Palēns, LETA

20.07.2017 / Parmuziku.lv

Latvijas kori 19. jūlijā izcīnījuši divus “Nāciju Grand Prix Rīga 2017” uzvarētāja titulus, 17 zelta medaļas un divas sudraba medaļas Eiropas koru olimpiādē, tādējādi kļūstot par līderiem saņemto balvu skaita ziņā.

Uzvarētāju titulus ieguvuši sieviešu koris “Balta” un jauktais koris “Ventspils”. Tāpat Latvijas kori 3. Eiropas koru olimpiādē izcīnījuši divus čempiona titulus, ko saņēmis jauktais koris "Laiks" un bērnu un jauniešu studija "Gaismiņa", sešas zelta un četras sudraba medaļas Eiropas koru olimpiādē, kā arī astiņus zelta un desmit sudraba diplomus Atklātajā konkursā.

Pilnu sarakstu ar uzvarētājiem var lasīt konkursa rīkotāju mājaslapā.

Nāciju “Grand Prix Riga 2017” un 3. Eiropas koru olimpiāde, kurā piedalās vairāk nekā 150 koru un 10 000 dziedātāju, Rīgā notiek līdz 23. jūlijam. Tajā piedalās kori no visas pasaules, kopumā pārstāvot 39 nācijas.

Nāciju “Grand Prix Rīga 2017” un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un svēros notiek koru konkursi 10 dažādās koru dziedāšanas kategorijās, pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, nāciju parāde, čempionu un draudzības koncerti, bērnu un jauniešu koru lielkoncerts.

Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!