14 fakti, kas tev jāzina par Zelta Mikrofonu 2017

Raksta attēls - 14 fakti, kas tev jāzina par Zelta Mikrofonu 2017 Foto: Leta/ Ieva Lūka

28.02.2017 / Parmuziku.lv

28.februārī Dailes teātrī notiks Latvijas mūzikas vides gada gaidītākais notikums – Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons apbalvošanas ceremonija, kurā balvas tiks pasniegtas 2016.gada spilgtākajiem mūzikas ierakstiem un nozares pārstāvjiem. Tuvojoties ceremonijai, daži interesanti fakti, ko derētu zināt Latvijas mūzikas cienītājiem.

1. Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons šogad notiek jau 21.reizi, un tajā tiks godināti aizvadītā gada spožākie, pārsteidzošākie un labākie ieraksti 19 kategorijās.

2. Vērtēšanai pieņemti ieraksti, kas izdoti laikā no 2015. gada 2.decembra līdz 2016.gada 1.decembrim, un tos var iesniegt gan ierakstu izdevniecības, gan neatkarīgi izpildītāji.

3. Mūzikas ierakstu gada balva, latviešu Grammy balvu ekvivalents, ir vienīgais pasākums Latvijas mūzikas dzīvē, kur tiek apbalvoti visu žanru iepriekšējā gada labākie mūzikas ieraksti.

4. Mūzikas ierakstu gada balvu organizē Latvijas Mūzikas Producentu apvienība LaMPA, kuras valdes priekšsēdētāja ir SIA “Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve. LaMPA biedri – Latvijas mūzikas producenti – ikgadējā sanāksmē lemj par kārtējās ierakstu gada balvas norisi, nominācijām, nolikumu un izmaiņām tajā.

5. Interesanti, ka Zelta Mikrofons 2016 nemaz nav noticis, jo šogad LaMPA biedru sēdē tika lemts mainīt balvas nosaukumu uz gadu, kurā attiecīgā ceremonija tiek rīkota. Šogad notiks ceremonija Zelta Mikrofons 2017, kurā tiks pasniegtas balvas 2016.gada labākajiem ierakstiem.

6. Ierakstu vērtēšanas komisiju ievēl LaMPA biedri, un komisijā tiek pieaicināti profesionāli žurnālisti, mūzikas speciālisti, autoritātes un Latvijas mūzikas nozares pārstāvji, kuru iesniegtos rezultātus apkopo auditorfirma Grand Thornton. Ar komisijas locekļu sarakstu iespējams iepazīties: http://www.zeltamikrofons.lv/iesniegsana/zurija

7. Ieraksti tiek iesniegti neatkarīgi no mūzikas žanra, savukārt, kategorijās tie tiek sadalīti komisijas sēdē noklausīšanās laikā. Katru gadu izveidotās kategorijas var atšķirties un mainīties, atkarībā no mūzikas tendencēm. Tādējādi šogad izveidota jauna kategorija Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums, kā arī paplašināta kategorija Elektroniskās vai deju mūzikas albums.

8. Vienīgā kategorija, kurā uzvarētāju nosaka tautas balsojums, ir Alfas gada dziesma, kas notiek jau devīto gadu. Iepērkoties t/p Alfa, ikviens pircējs saņem žetonu, ar ko iespējams nobalsot par savu mīļāko dziesmu. Balsojums noslēgsies 26.februārī plkst. 22.00 un tautas iebalsotais 1500 EUR balvas ieguvējs tiks paziņots 28.februāra ceremonijā.

9. 2014. gada 5. martā, kad mūzikas ierakstu gada balva tika pasniegta 18. reizi, šī ceremonija ieguva jaunu zīmolu – Zelta Mikrofons. Mikrofons vienmēr bijis gada balvas simbolikā, jau vairākus gadus arī balva ir zelta mikrofona veidolā.

10. Visvairāk Zelta Mikrofons balvu saņēmusi grupa Prāta Vētra, savukārt, visbiežāk nominēts ir bijis Maestro Raimonds Pauls.

11. 2016.gadā Zelta Mikrofons ceremonijā pirmo reizi tika pasniegts Dimanta Mikrofons par izciliem sasniegumiem latviešu mūzikas attīstībā, ko saņēma Maestro Raimonds Pauls. Plānots, ka Dimanta Mikrofons turpmāk tiks pasniegts ne biežāk kā reizi piecos gados.

12. Līdzšinējos gados ceremonijas notikušas Latvijas Nacionālajā Operā, Latvijas Nacionālajā teātrī, Rīgas Sporta manēžā, Arēnā Rīga, Latvijas TV 1.studijā, Kongresu nama zālē. Šogad pēc desmit gadu pārtraukuma Zelta Mikrofons atgriežas Dailes teātra mājīgajās telpās.

13. Visvairāk Zelta Mikrofons ceremonijas līdz šim vadījis Fredis, savukārt, šī gada ceremonijas vadītājs vēl tiek turēts noslēpumā.

14. Ceremoniju klātienē apmeklēs visi nominanti, žūrijas pārstāvji un atbalstītāji, bet ikviens mūzikas cienītājs to varēs vērot televīzijas kanālā LNT un Kanāls 2, kā arī interneta tiešraidē portālā skaties.lv un tvplay.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!