Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons'24” jau rītvakar!

Raksta attēls - Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons'24” jau rītvakar! Foto:Ritvars Stankevičs

07.03.2024

Jau rīt, 8. martā, notiks Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons'24” apbalvošanas ceremonija, sveicot uzvarētājus 21 kategorijā un iepriecinot publiku ar krāšņu svētku koncertu. Ceremoniju vadīs Sanda Dejus un Mārtiņš Spuris.

“Zelta Mikrofons” ceremonijas koncerta programmā lielākie hiti mijas ar pirmatskaņojumiem, notiek kopā sanākšana un tiek pieteiktas pavisam jaunas sadarbības. Tā, piemēram, atklāšanas numurā īpaši jaudīgu  sveicienu sieviešu dienā būs sagatavojusi grupa “Rūsa”, viņiem pievienosies “Jony & The Burnouts”  un “DRUMLINE LATVIA”.

Svētku koncertā dzirdēsim Emilijas jaunāko singlu “Noticēt sev”, kā arī Aijas Andrejevas sadarbību ar ansi un "Baltic Groove Orchestra" dziesmā “Jūk”, un arī Chris Noah prezentēs pavisam jaunu dziesmu “Nomodā”. Koncertā jaunu dziesmu “NO BUENO (Tididitai)” prezentēs arī pagājušā gada “Straumētākais ieraksts ar Elektrum” balvas ieguvēji "Bermudu Divstūris".

Kopā ar īpašajiem viesiem Edvardu Strazdiņu, Paulu Saiju, Ivo Grīsniņu-Grīsli jaunākos skatītājus un viņu vecākus iepriecinās bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte” un bērnu tautu deju ansamblis "Dzintariņš".

Programmā būs vairākas klausītāju iemīļotas sadarbības - Gustavo un “Sudden Lights” dziesma “Adata un Diegs”, kā arī dzirdēsim Patrishas un Fiņķa hitu “Raķešu zinātne”. Savus 2023. gada lielākos hitus īpašos priekšnesumos prezentēs Aminata - “Paisums. Bēgums”, un arī  “Singapūras Satīns”  uzstāsies ar  “Labvakar/Degviela”.

Uz skatuves kāps arī leģendārā grupa “ODIS”, kuriem šoreiz pievienosies Atis Zviedris, Jānis Stībelis, lai kopā izpildītu dziesmu “In The Shadows And Rain” - šī iecere īstenota ar fonda “Līdzskaņa” iniciatīvu. 

Divas dziesmas dzirdēsim arī grupas "Credo" izpildījumā, kas ceremonijā tiks godināti ar apbalvojumu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Šogad grupa svinēs 50 gadu pastāvēšanas jubileju, un tās aktuālajā sastāvā muzicē Guntis Veits, Armands Alksnis, Aivars Vīksna un Gundars Lintiņš.

Grupas “Credo” dibinātājs ir basģitārists Valdis Skujiņš, kas 1974. gada 4. oktobrī sāka mēģināt ar dziedātāju Ginu Burkēvici un ģitāristu Aivaru Liepiņu. Pastāvēšanas 50 gados dažādos laikos grupas sastāvā bijuši arī Verners Bokums, Valērijs Kosmiņins, Irēna Burkēvice, Viktors Dreimanis, Raivis Krūms, Aldis Langbaums, Guntars Brečs, Eduards Glotovs, Guntars Endzelis un vēl daudzi citi. Grupas pastāvēšanas laikā izdoti astoņi albumi, trīs izlases, iznākusi Andras Alksnes sarakstītā grāmata “Credo” un Ilzes Kungas-Melgailes dokumentālā filma “Mana mūzika - mans Credo”.

“Zelta Mikrofons'24” ceremonija notiks 8. martā pasākumu un konferenču centrā “ATTA CENTRE” (Krasta iela 60). Biļetes nopērkamas vietnē https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/zelta-mikrofons-2024.

Apmeklētāji aicināti uz pasākumu ierasties laikus - sarkanais paklājs būs izritināts jau no plkst.18.00 , par muzikālo atmosfēru rūpēsies radio SWH dīdžejs Artis Volfs un būs pieejamas dažādas izklaidējošas aktivitātes. Pirmos apmeklētājus ar dzērienu veldzēs Valmiermuižas alus.

Pasākuma tiešraide TV3 ēterā sāksies 8. martā plkst. 21.15  un to varēs vērot arī TV3 Play, tv3.lv un Go3 – pēc ceremonijas ieraksts būs pieejams Go3 “series” sadaļā un TV3 Play.

“Zelta Mikrofona” ceremonijas pēcballīte norisināsies pasākumu vietā un koncertzālē “Tower” (Brīvības iela 214B). Pasākumā uzstāsies dziedātājas PAULA, Diona, mūziķe Vultura un rokgrupa “Indygo”.

“Zelta Mikrofons'24” tapšanu atbalsta Latvijas Producentu un Izpildītāju apvienība (LaIPA), Zaļā josta, Kultūras Ministrija, Elektrum un Elvi, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports. Oficiālais auto MAZDA, oficiālā tipogrāfija “Dardedze Hologrāfija”.

Informatīvie partneri: TV3 Group, TVNET, izdevniecība SANTA, Radio SWH, Radio SWH Rock, EHR Radio Latviešu Hiti, Skonto, Radio TEV, Kurzemes radio, hiphops.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!