"Zelta mikrofonā" šogad visvairāk balvu iegūst Busulis, Dons un "Instrumenti"

Raksta attēls - "Zelta mikrofonā" šogad visvairāk balvu iegūst Busulis, Dons un "Instrumenti" FOTO: LETA/Sintija Zandersone

28.02.2018 / Parmuziku.lv

27.februārī Dailes teātrī 16 nominācjiās tika pasniegtas “Zelta mikrofons 2017” balvas.

Busuļa un "Abonementa orķestra" albums "Nākamā pietura" tika atzīts par "Gada labāko popmūzikas ierakstu" un labāko ierakstu nominācijā "Gada albums". 

Grupas "Instrumenti" dziesma "Visa par daudz" uzvarēja gan kategorijā "Videoklips", gan "Labākā dziesma". 

Savukārt Dona koncerta "Tepat" ieraksts uzvarēja nominācijā "Koncertieraksts", bet dziesma "Pa ceļam" kļuva par uzvarētāju "Radio hita" nominācijā.

Nominācijā "Hip-hop mūzikas albums" par labāko tika atzīts Ansis un viņa albums "Balzams", nominācijā "Roka vai metāla mūzikas albums" uzvarēja grupa "Relicseed" ar albumu "Ideoloģija", balvu par labāko akadēmiskās mūzikas albumu saņēma "Trio Art-i-Shock" par ierakstu "Art-i-Shock", bet par gada labāko "Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albumu" tika izvēlēts grupas "Dagamba" ieraksts "#LudvigVanRammstein".

Par labāko "Alternatīvās vai indie pop mūzikas albumu" tika nosaukts grupas "Satellites LV" ieraksts "Varavīksnes galā", gada "Džeza mūzikas albuma" nominācijā uzvarēja Dāvja Jurkas kvarteta albums "Strings attached", nominācijā "Elektroniskās vai deju mūzikas albums" "Zelta Mikrofonu" ieguva "Bandmaster" albums "Stay Awake", bet labākā "Šlāgera mūzikas albuma" balvu saņēma Normunds Jakušonoks un "Tipa orķestris" par albumu "Notikums".

Gada debijas balva tika piešķirta dziedātājai "Viņa" par minialbumu "Elpo", kategorijā "Bērnu mūzikas albums" par uzvarētājiem tika atzīti "Knīpas un Knauķi" un viņu albums "Ar vilciņu Rīgā braucu", savukārt nominācijā "Tautas vai pasaules mūzikas albums" uzvarēja grupas "Auļi un Tautumeitas" ieraksts "Lai māsiņa rotājās".

"Alfas gada dziesma" kategorijā uzvarēja grupas "Bermudu divstūris" dziesma "Zaudējam brāli". Balsojot par labāko dziesmu šajā kategorijā, t/p "Alfa" apmeklētāji vienlaikus palīdzēja fondam "Līdzskaņa" - par katru par uzvarētājdziesmu saņemto balsi 0.03EUR tika novirzīti fondam un palīdzībai grūtībās nonākušajiem mūziķiem. Šīs balsošanas rezultātā t/p "Alfa" fondam ziedoja 1000EUR. Arī grupa "Bermudu divstūris" savu šajā nominācijā iegūto naudas balvu 1500EUR ziedoja fondam. Visi iegūtie līdzekļi tiks ziedoti mūziķa Riharda Zaļupes dzīvesbiedres Sondras Zaļupes cīņai ar melanomu. 

"Zelta mikrofons 2017" balvas par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā tika pasniegtasdziedātājam Viktoram Lapčenokam un kordiriģentam Jānim Erenštreitam.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!