Zinātne par nakts, deju un mūzikas klubiem

Raksta attēls - Zinātne par nakts, deju un mūzikas klubiem www.pixabay.com

20.11.2015 / Parmuziku.lv

Naktsklubi nav iedomājami bez mūzikas. Tas, kāds DJ vai grupa uzstājas klubā tieši ietekmē biznesa attīstību.

Fakti un statistika

82% apmeklētāju kļūst sabiedriskāki un draudzīgāki, ja klubā skan viņiem tīkama mūzika.

94% klubu apmeklētāju apstiprināja, ka mūzikai ir svarīga vai ļoti svarīga nozīme naktskluba izvēlē.

Mainot mūzikas stilu vai spēlējot dažādās kluba telpās atšķirīgu mūziku, var variēt ar noteiktas mērķauditorijas piesaistīšanu. Arī noteiktas tematikas vakarus veidojot, jāizvēlas atbilstoša stila mūzika, kas palīdz dažādot naktskluba un deju kluba piedāvājumu. Tas var piesaistīt jaunus apmeklētājus vai padarīt kluba apmeklējumu interesantu arī pastāvīgajiem kluba apmeklētājiem. Šie ir tikai daži piemēri, kad bez lieliem ieguldījumiem tikai ar mūzikas palīdzību var manīt kluba stilu kaut vai tikai uz vienu vakaru, pārsteigt apmeklētājus, palielināt sava kluba konkurētspēju, piesaistot pēc iespējas plašāku apmeklētāju loku. Mūzika ietekmē apmeklētāju tēriņus, kas vistiešākajā veidā ir saistīts ar uzņēmuma peļņu.

Amerikāņu DJ un pētnieks Jeils Fokss (Yale Fox) savā TED runā stāstīja, ka atkarībā no mūzikas mainās arī cilvēku paradumi bāra apmeklējumam un dzēriena izvēlei. Katrs zīmols sevi ar kaut ko asociē.Populāras mūzikas laikā cilvēki dejo un bāra apmeklējums krītas, bet rokmūzika veicina alus pārdošanu. 

Atgādinām, ka mūzikas atskaņošanai publiskās vietās nepieciešama licence. Jautājumu gadījumā Lūdzam sazināties ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA. Apskatīties tarifus un līgumu iespējams šeit. Atgādinām, ka no šī gada licences saņemšana kļuvusi vēl ētrāka un to iespējams pieteikt aizpildot interneta formu

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!