Vai visas lietas internetā ir par brīvu?

Raksta attēls - Vai visas lietas internetā ir par brīvu? www.pixabay.com

10.12.2015 / Parmuziku.lv

Latvijas Radio 1 raidījumā "Kā labāk dzīvot" viesojās Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna un Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienības pārstāves Ieva Kolmane un Ināra Dombrovska, apskatot autortiesību un blakustiesību jautājumus.

Raidījuma vadītājs ar ekspertiem pārrunāja autortiesību un blakustiesību jautājumus, kā arī ar ekspertiem noskaidroja kādi ir noteikumi, atskaņojot mūziku kafejnīcas, frizētavās, vai uzgaidāmajā telpā pie ārsta.

Raidījumā laikā klausītājiem tika dota iespēja uzdot ekspertiem arī savus jautājumus. 

  • Ivo: Kā ir youtube, kur autori paši ievieto savus mūzikas klipus?
  • Jānis: Kas ir ar tādiem mūzikas straumēšanas pakalpojumiem kā Spotify vai Deezer par kuriem ir samaksāts un kuri maksā jau māksliniekiem?
  • Raimonds: Kā var pārbaudīt vai radio iesniedz vispār un vai iesniedz godīgi? Bieži dzirdēts ka tiek iesniegts - autors nezināms. Kur šāda gadījuma nauda aiziet, jo jāmaksā taču jebkurā gadījumā?
  • Viesturs: Labdien! Lūdzu pajautājie viešņām, ja vēlos ierakstīt citu autoru dziesmas (cover) un izdot tās albumā, kā pareizi jārīkojas attiecībā uz autortiesībām?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem iespējams dzirdēt šā rīta LR1 raidījumā "Kā labāk dzīvot".

Ja radušies papildus jautājumus, iesakām sazināties ar biedrību LaIPA

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!