Mūzikas žanram ir nozīme!

Raksta attēls - Mūzikas žanram ir nozīme! Foto: pixabay.com/ CC0 Public Domain

12.06.2016 / Parmuziku.lv

Īpaši tad, kad ir jāveic konkrēts darba uzdevums – saistīts ar precīzu datu apstrādi vai, gluži pretēji, abstrakto domāšanu, svarīgi izvēlēties mūziku atbilstošā žanrā.

Lielbritānijas mārketinga kompānijas “Mindlab International” vadītajā pētījumā piedalījās 26 cilvēki, kuriem 5 dienu laikā katru dienu bija jāizpilda cita veida uzdevumu: jālabo gramatiskās kļūdas, jāievada precīzi dati, jāatrisina matemātiski vienādojumi, problēmu atrisināšanā  jāpielieto gan eksaktā, gan abstraktā domāšana.

Dalībnieki, klausoties 4 dažādu žanru mūziku vai strādājot klusumā, veica uzdevumus, lai galu galā noskaidrotu, kurš mūzikas žanrs konkrētā uzdevuma ietvaros palīdz strādāt ātrāk un efektīvāk.

Pētījums pierādīja, ka 9 no 10 cilvēkiem strādā labāk, ja fonā skan mūzika.

Klasiskā mūzikas pavadījumā pētījuma dalībnieki strādāja precīzāk, pievēršot lielāku uzmanību detaļām, īpaši labi palīdzot veikt gramatikas pārbaudīšanu.  Fonā skanot ambientai mūzikai, dalībnieki visprecīzāk atrisināja vienādojumus. Popmūzika būs īstā fona mūzika, ja nodošanas termiņi min uz papēžiem un arī tad, kad jāveic datu ievadīšana. Klausoties deju mūziku, dalībnieki sasniedza vislielāko darba tempu un labus rezultātus gramatikas tekstu labošanā un uzdevumos, kuros bija jāpielieto matemātiskā domāšana.

Mūzikas atskaņošanai birojā, darba vietā vai ražotnē ir nepieciešama licence. Uzzini vairāk - Latvijas Izpildītāju un producentu apvienībā LaIPA

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!