Īstenotās aktivitātes un pasākumi

Raksta attēls - Īstenotās aktivitātes un pasākumi Publicitātes foto

30.05.2016 / Parmuziku.lv

Aizvadītais gads bijis aktīvs un radošs, jo īstenoti vairāki nozīmīgi pasākumi, lai veidotu sabiedrības izpratni par blakustiesību nozīmi un intelektuālā īpašuma vērtību mūsu ikdienā.

Kā nozīmīgākās aktivitātes jāatzīmē – akcija “Kafija par mūziku”, diskusija par Latvijas mūzikas īpatsvaru radio, “Ēnu diena”, mediju brokastis “Parunāsim par mūziku”, “Zelta Mikrofons” balvu pasniegšanas ceremonija un aizkulises, kā arī sadarbības partneriem, mūzikas klausītājiem veltītais sadraudzības pasākums uz kuģīša “Vecrīga”.

Kafija par mūziku

Radoša akcija, draudzīgi uzņēmēji, talantīgi mūziķi, ieinteresēti mediji un aktīvi klausītāji vienkopus! Pasaules Intelektuālā īpašuma dienā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību mūzikas vērtībai, sadarbībā ar kafijas bāru tīklu “Coffee Inn” tika īstenota akcija “Kafija par mūziku”.

Akcijas ietvaros apmeklētāju muzikālais izpildījums kalpoja kā norēķinu līdzeklis - apmeklētājiem bija iespēja norēķināties par kafiju, nodziedot vai nodungojot dziesmu. Vienlaikus notikuma vietā dalībniekus atbalstīja profesionāls ģitārists Jānis Bērziņš, piespēlējot pavadījumu.

Latvijā radīta mūzika: Īpatsvars radio - par un pret

Saistībā ar ierosinātajiem grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā par Latvijā radītas mūzikas īpatsvara noteikšanu radiostacijās, aktualizējās jautājums par to, kādas izmaiņas šādi grozījumi varētu radīt Latvijas mediju telpā.  LaIPA un kompānijas TNS pētījumā "LaIPA Mūzikas patēriņa indekss" tika apkopoti statistikas dati par Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņu. Pētījumā noskaidrots, ka 50 (%) respondentu ikdienā priekšroku dod ārzemju mūzikai, vienlaikus 45 (%) labprāt Latvijas radiostacijās biežāk vēlētos dzirdēt Latvijā radītus skaņdarbus.

Diskusijā "Latvijā radītas mūzikas īpatsvars medijos - par un pret" piedalījās nozaru pārstāvji, eksperti – biedrības LaIPA izpilddirektore Liena Grīna un valdes loceklis Kārlis Būmeisters, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, mūzikas žurnālists Jānis Žilde, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška, radio personība un dīdžejs Toms Grēviņš, kā arī Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas juriskonsulte Aiga Grišāne.

Diskusijā tika meklētas atbildes uz jautājumiem, vai Latvijas sabiedrībai ir pietiekami pieejama Latvijā radīta mūzika, kādas izmaiņas varētu rasties radiostacijām, ja tiktu pieņemts likums, kas nosaka konkrētu atskaņojamo Latvijā radītas mūzikas īpatsvaru, kā arī vai mūzikas īpatsvara noteikšana attīstītu Latvijas mūziķu sniegumu un ierakstu kvalitāti.

Ēnu diena: Skolēni ēno mūziķus, gūst priekšstatu par industrijas pārstāvju ikdienu

Iesaistoties “Ēnu diena” aktivitātēs mūsu mērķis ir parādīt, cik aizraujošs un reizē arī sarežģīts ir mūzikas industrijas pārstāvju darbs. Tikai paraugoties uz mūziķu darbu aizkulisēm, ir iespējams iegūt patiesu priekšstatu par to, cik daudz spēka, enerģijas un laika mūziķi un viņu menedžmenta komanda iegulda tajā, lai radītu kvalitatīvu un konkurētspējīgu mūziku. Biedrība LaIPA jau otro gadu piedalās projektā “Ēnu diena”, lai skolēniem sniegtu priekšstatu par mūziķu un kolektīvā pārvaldījuma organizācijas speciālistu darbību.

Ar skolēniem piedāvāto iespēju - vienu dienu iejusties LaIPA darbinieku ikdienas dzīvē, tika veicināta jauniešu izpratne par kolektīvā pārvaldījuma organizāciju darbu un blakustiesību administrēšanas procesu. Pateicoties tam, mūziķi ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē saņem pienākošos atlīdzību par ieguldīto darbu un talantu, lai visus savus spēkus un resursus veltītu jaunu skaņdarbu radīšanai.

Parunāsim par mūziku: Mediju brokastis

Pagājušajā gadā biedrība LaIPA sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS uzsāka regulāru pētījumu “LaIPA Mūzikas patēriņa indekss” veikšanu, kur ik ceturksni tiks pētīts Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņš, iedzīvotāju attieksme pret mūzikas izmantošanas tiesiskajiem aspektiem un mūzikas ietekme uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Pirmais pētījums norisinājās 2015. gada aprīļa beigās un tajā ar interneta aptaujas starpniecību tika aptaujāti 800 respondenti vecumā no 18-55 gadiem.

Viens no galvenajiem pētījuma mērķiem bija noskaidrot sabiedrības mūzikas patēriņa tendences. Pētījums apliecināja, ka lielākajai daļai respondentu mūzika ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa – 41 (%) iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā mūzikas ierakstus klausās katru dienu. Turklāt salīdzinoši biežāk to ikdienā dara gados jaunāki iedzīvotāji (18-29 gadi), kā arī skolnieki un studenti. Vien 10 (%) snieguši atbildi, ka pēdējā laikā mūziku nav klausījušies vispār. Visbiežāk mūzikas ierakstus cilvēki klausās mājas (42%), pārvietojoties ar kājām vai transportlīdzekli (37%) vai darba vietā (16%).

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un veicinātu izpratni par blakustiesībām, tika rīkota mūzikas industrijas pārstāvju un mediju tikšanās, lai pārrunātu Latvijas mūzikas klausītāju paradumus un prezentētu pētījuma rezultātus.

Sadraudzības pasākums: “Daugavas džezs”

Biedrība LaIPA ik gadu rīko sadarbības partneriem, mūzikas klausītājiem veltītu pasākumu, lai kopīgi atpūstos, piedalītos aktivitātēs, vienlaikus pārrunātu mūzikas nozīmi mūsu ikdienā un uzņēmējdarbībā.

Pagājušā gada vasaras noslēgumā, sadarbības partneriem veltītais sadraudzības pasākums norisinājās uz kuģīša “Vecrīga”. Pasākums “Daugavas džezs” priecēja gan ar muzikālu, gan improvizācijas teātra priekšnesumu un rosināja apmeklētājus iesaistīties radošās aktivitātēs. Pasākuma noslēgumā tika izlozēti ielūgumi uz “Zelta mikrofons” balvu pasniegšanas svinīgo ceremoniju.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!