Industrijas Ziņas

Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas nominantu izlase

Raksta attēls - Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas nominantu izlase Publicitātes foto.

11.01.2016 / Parmuziku.lv

Līdz pat 13. janvāra pusnaktij notiks balsošana par ikgadējo "Latvijas Metālmūzikas Gada Balvu", kurai šogad nominēts rekordliels ierakstu skaits. Piedāvājam iepazīties ar kategorijas "Labākais albums" nominantiem:

Anna Kijevā "Māsa"

Panku grupas "Anna Kijevā" mūzika skan var dēvēt par sludge - šis apakšžanrs radies no  HC panka un doom metāla ietekmēm.

Dislocation "Emancipation"

Grupa "Dislocation" izpilda folkmetālu. Grupas līderis Renāts Ragimhanovs ir lezgīns (legrīzi -Azarbaidžānas teritorijā dzīvojoša tauta), kas savā progesīvajā mūzikā labprāt iepin austrumnieciskus motīvus.

Tesa "Ghost"

Trio "Tesa" smago, atmosfērisko mūziku var dēvēt par postmetālu, ko veidojusi hardcore panka, progresīvā roka un stoner stilu ietekme.

Eschatos "The Grand Noir"

Black metāla grupas albums "The Grand Noir" klausītājiem tika nodots aizvadītā gada maijā. Interesanti, ka albums tika ierakstīts, dalībniekiem atrodoties dažādos kontinentos.

Inokentijs Mārpls "Tup N Turies"

Noteikti viszināmākie Latvijas pankroka flagmaņi.

Kapakmens "Anarhija"

"Kapakmens" ir viena no pēdējo gadu pamanāmākajām ekstrēmā panku grupām.

Jānis Bukums "Dzīvs un savādāks"

Pazīstams arī kā grupas "Monro" vokālists, 2014.gadā Jānis Bukums izdeva savu solo albumu, kas ieturēts smagā roka tradīcijās.

Catalepsia "World of Cliche"

Grupas "Catalepsia" mūzika skan doom metāla zemajā, lēnajā stilistikā.

Chaosact "Kingdom of Pigs"

Leģendārai grupai "Huskuarn" nospēlējot pēdējo koncertu, daļa tās dalībnieku ir apvienojušies "Chaosact" un izpilda death metālu.

Dehead "Effective Execution"

Thrash metāla "Dehead" grupas enerģiskā debija.

Last Decline "Escape"

Grupa "Last Decline" izpilda black metālu.

Protean "The Burning Centuries"

Grupa "Protean" black metāla stilistikā vēsta par vēsturiskiem notikumiem.

Saintorment "Well of Sins"

"Saintormen" ir jauna thrash metāla grupa.

Varang Nord "Master of the Forest"

Grupa "Varang Nord" pārstāv vikingmetāla atzaru.

Velnezers "Pagātnes Raktuve"

Savukrāt "Velnezera" mūzika skan doom black metala apakšstilsitikā.

Yomi "Age of the Gods"

"Yomi" spēlē japāņu folkloras inspirētu smago mūziku, uz skatuvēm iznesot tādus instrumentus kā sjamisens, sjakuhači un dan-moi.

Latvijas Metāls / izlase

Šajā kategorijā ir pieteikta arī "Latvijas Metāls" izlase, kuru apkopojis Dambis. Viņš regulāri izdod arī pankroka izlases "Odekolons". Izlasē "Latvijas Metāls" pārstāvētas grupas "Skyforger", "Sanctimony”, "Relicseed”, "SIA Radikal”, "Huskvarn”, "Rūsa”, "Malduguns”, "Deodium”, "Darrva”, "Grondh”, "Wagars”, "Tesa”, "Green Novice” un citas.

Zīmīgi, ka grupa "Skyforger" savu pērn izdoto albumu “Senprūsija” Metālmūzikas Gada balvai nav iesniegusi.

Nobalso par saviem favorītiem mājaslapā www.metalshow.lv!

Balvas tiks pasniegtas kategorijās:

  • gada labākais albums,
  • labākā koncertgrupa,
  • gada debija,
  • labākais vokāls,
  • labākais mūziķis,
  • gada labākā grupa kopumā.

Balvu pasniegšanas ceremonija un koncerts notiks 15. janvārī klubā "Melnā Piektdiena". Ceremonijā spēlēs "Katalepsija", "Eschatos", "Chaosact", "Velnezers" un citi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!