Latvijas metālmūzikas leģendas "Heaven Grey" prezentēs jauno albumu

Raksta attēls -  Latvijas metālmūzikas leģendas "Heaven Grey" prezentēs jauno albumu Publicitātes foto

05.10.2016 / Parmuziku.lv

14. oktobrī klubā Melnā Piektdiena visi grupas un mūzikas žanra cienītāji varēs iepazīties ar "Heaven Grey" jaunāko veikumu – albumu "Manuscriptum", kas nāk klajā poļu leibla Via Nocturna paspārnē. Koncertā kā iesildītāji uzstāsies divas apvienības no Krievijas - gothic/doom/post-rock grupa "Inner Missing" un thrash/ death metal izpildītāji "Deformity", kā arī lietuviešu doom metal apvienība "Hellhookah".

Drūmu noskaņu caurvītas melodijas, uz iznīcību un skumjām vērstas intonācijas joprojām raksturo Latvijas heavy/ melodic doom metal apvienības "Heaven Grey" skanējumu.

Albums "Manuscriptum" ir veidots konceptuāli kā viena cilvēka stāsts, kurš savā dzīvē piedzīvo plašu destruktīvu emociju klāstu – dusmas, egoismu, zaudētu mīlestību, atriebību, bailes... -, un to visu apraksta savā dienasgrāmatā. Savā manuskriptā, kas klausītāju aizved ceļojumā pa pasauli, kurā valda izmisums un lēnai iznīcībai pakļauts viss skaistais. Izsmalcināta, liega un vienlaikus agresīva mūzika, depresīvas, skumjas un poētiskas dziesmas rada atmosfērisku skanējumu, kas ļauj atminēties nu jau par klasiku kļuvušos deviņdesmito gadu doom metāla ierakstus. Paši mūziķi jaunā albuma skanējumu raksturo kā old-school gotisko metālu, turklāt atzīst – neesot bijis ne mazākās vēlmes panākt “modernāku skaņu”. Albuma vizuālo noformējumu veidojis gleznotājs un video mākslinieks Artūrs Bērziņš, kurš radījis dizainu vairākiem smagās mūzikas ierakstiem, to skaitā britu ekstrēmā metāla grupai "Cradle Of Filth", kā arī neskaitāmu latviešu grāmatu vāku dizainu. Albums ierakstīts Rīgā, Z2 studijā, miksējis un māsterējis grupas bundzinieks Rotislavs Rons. Savukārt par producēšanu parūpējušies paši "Heaven Grey". Gluži tāpat kā iepriekšējos albumos, dziesmas ierakstītas gan angļu, gan latviešu valodās.

Kopš grupas "Heaven Grey" dibināšanas 1993.gadā, tā piedzīvojusi vairākus skarbus pavērsienus un arī traģiskus likteņa triecienus. Pēc vairāku gadu klusēšanas Heaven Grey atkal apvienojās 2007.gadā un 2010.gadā laida klajā albumu Falling Mist. Kopš tā laika mūziķu sastāvs atkal ir mainījies, un 2016.gadā "Heaven Grey" ir: Artūrs Fišers (vokāls), Vjačeslavs Ņikitins (ģitāra), Vladimirs Beluga (ģitāra), Andrejs Ņikitins (bass), Rotislavs Rons (bungas) un Staņislavs Semjonovs (sintezators, bekvokāls).

 

Heaven Grey albuma Manuscriptum prezentācijas koncerts norisināsies 14.oktobrī klubā Melnā Piektdiena, koncerta sākums 20.00, klubs atvērts no plkst. 19.00. Ieeja: 3 €.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!