Oktobrī Rīgā viesosies folkmetālisti Korpiklaani un Skalmöld

Raksta attēls - Oktobrī Rīgā viesosies folkmetālisti Korpiklaani un Skalmöld Publicitātes foto

17.10.2016 / Parmuziku.lv

Svētdien, 23. oktobrī klubā "Melnā Piektdiena" uzstāsies somu folk metal grupa "Korpiklaani" (tulkojumā - Meža ļaudis), prezentējot albumu "Noita".

“Korpiklaani” izveidojās 2002. gadā, izjūkot grupai “Shaman”, un kopš tā laika ir jau spējuši izlaist 12 studijas albumus - piesātinātus ar enerģētisku, impulsīvu rokmūziku kombinējot to ar somu folkmūzikas melodijām.

Ievērības cienīgs ir fakts, ka "Korpiklaani" sastāvā ir dalībnieki, kas spēlē tradicionālos somu folk instrumentus kā, piemēram, "yokel", stabules, akordeonu, kā arī vijoli.

Pēdējos gados "Korpiklaani" ir uzstājušies daudzos Eiropas smagās mūzikas festivālos, kur ieguvuši nedalītas publikas simpātijas ar savu dzīvespriecīgo skanējumu. Grupai šī būs otrā viesošanās Latvijā savā karjeras laikā.

Koncertā vēl uzstāsies islandiešu folk/pagan metal apvienība “Skalmöld”. Kopš savas izveides, grupa ir izdevusi trīs studijas albumus. "Skalmöld" ir noslēdzis vienošanos ar Austrijas leiblu Napalm Records un pārrakstījis savu albumu Baldur. Vienošanos ar Napalm Records palīdzēja grupai tikt uz Wacken Open Air festivālu 2013. gadā. Tajā pašā gada novembrī grupa vairākkārt uzstājās kopā ar Islandes valsts simfonisko orķestri. Šogad "Skalmöld" jau otro reizi spēlēs vietējai publikai kopā ar somiem “Korpiklaani”.

Korpiklaani 2015. gada maijā ir laiduši klajā savu pēdējo albumu “Noita”. Pēc Juho Kauppinen aiziešanas no grupas jaunajā albumā dalību ņem akordeonists Sami Perttula . Albums tika ierakstīts “Petrax Studio” Somijā kopā ar producentu Aksu Hanttu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!