Maija pēdējā dienā Rīgā koncertēs black metālisti no ASV, Vācijas un Latvijas

Raksta attēls - Maija pēdējā dienā Rīgā koncertēs black metālisti no ASV, Vācijas un Latvijas Publicitātes foto. Grupa: Ghost Bath

23.05.2017 / Parmuziku.lv

Trešdien, 31. maijā „Nabaklab” uzstāsies mūsdienīgā black metal pārstāvji no ASV „Ghost Bath”, Vācijas „Heretoir” un pašmāju ”Eschatos” .

Ekstrēmālie post-black metālisti „Ghost Bath” savu darbību sāka 2012. gadā ar pašu izdomātiem biogrāfijas datiem, minot, ka grupas dzimtā zeme ir Ķīna, arī albumu noformējumos izmantojot hieroglifus, bet 2015. gadā intervijā „Noisey” žurnālistiem, grupa atklāja, ka nāk no ASV.

Šī kombinācijā komplektā ar muzikāli spilgtu depressive black metal skanējumu, ko varētu salīdzinār ar grupu „Agalloch” un „Darkthrone” iespaidotu,  nebūt nenāca par sliktu atpazīstamībai, jo grupa var lepoties ar līgumu ar slaveno ierakstu leiblu „Nuclear Blast”.

Neskatoties uz samērā īso vēsturi, „Ghost Bath” muzikālajā daiļradē izdoti jau  trīs pilni albumi, „Funeral” (2014) , „Moonlover” (2015) un pēdējāis no tiem – „Starmourner” – šogad.

Par godu jaunajam albumam grupa dodas iespaidīgā Eiropas tūrē, uz skatuves spēlējot kopā gan ar leģendārajiem „Katatonia”, gan kopā ar citām mūsdienīgā melnmetāla grupām kā „Heretoir” un „King Apathy”.

Tumšās mūzikas cienītāju vidū, grupa viennozīmīgi izraisījusi diskusijas – vieni to atzīst par ļoti labu esam, citi dēvē par hipster black metal. Grupa Rīgā spēlēs pirmo reizi. 

Kopā ar „Ghost Bath” Rīgā piestās arī vācu depresīvie post-black metālisti „Heretoir” . Radušies jau 2006. gadā kā akustisks projekts, kas evolucionējot integrēja sevī black metal agresivitāti un post-rock melanholiju. Kā jau nojaušams, šāda kombinācija neapšaubāmi ir interesanta un šoreiz noteikti arī kvalitatīva. Bagāžā viens EP, divi spliti un divi pilnmetrāžas albumi, no kuriem svaigākais „The Circle” izdots 2017. gadā.

Pašmāju grupa „Eschatos” zinātāju aprindās ir vairāk, kā zināma – jaudīgs melnmetāls ar ugunīgo solisti Kristiānu priekšgalā, citās grupās bagātīgi rūdītiem vīriem pie instrumentiem. Kopš aizsākuma 2012. gadā izdevuši divus albumus, pēdējais no tiem „The Grand Noir” izdots 2015. gadā, bet nupat piedzīvojis pārizdevumu vinila formātā amerikāņu „Flesh Vessel” izdevniecības gādībā.

Koncerta sākums 20.00, Biļetes iepriekšpārdošanā: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/2182

Pasākuma vietne: https://www.facebook.com/events/1898776433727034/

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!