Melomānu sarunās Ralfs itin bieži tiek slavēts kā erudīts mūzikas pazinējs un arī interneta huligāni Cehs.lv viņu sauc par savējo. Ralfa Eilanda vārdu vairākums klausītāju saistīs ar grupu “PeR”, taču pēdējos gadus Eilands sevi pierāda kā stilistiski daudzveidīgu un artistisku vokālistu.
Šobrīd Ralfs ir dzirdams galvenajā lomā režisora Viktora Runtuļa projekta “Cabaret” uzvedumā “ReLOVEution”. Kopā ar Kristīni Prauliņu un grupu “Very Cool People” Ralfs svinēs fanka Ziemassvētkus, taču pirms svētkiem ar čellistu Valteru Pūci un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestri iejutīsies Džeimsa Bonda lomā.
"Kopā ar Valteru Pūci es varu dziedāt roku!" – saka Ralfs, kuram 2015. gads aizritējis fankmūzikas grūvā. Fanks (funk) ir mūzikas žanrs, kura pirmsākumi meklējami sešdesmitos gados ASV. Tas radies kā džeza, ritmblūza un roka sajaukums, vēlāk būtiski ietekmējis gan disko, gan hiphopa un arī metāla un pankroka skanējumu.
Vienā brīdī es izdomāju, ka beidzot varu atļauties darīt tikai to, ko es patiešām vēlos, un es no visas sirds ļāvos fankam.
Kādu laiku katru nedēļu gāju uz džemsesijām, un visu laiku biju pie mikrofona. Pāris sesijās nebija neviena cita vokālista, un es nodziedāju no pirmās līdz pēdējai dziesmai.
Fanku sāku klausīties, kad gāju breakdance. Mani ieinteresēja dejās skanošā mūzika. Treneris man iedeva savus miksus, kurus es pārkopēju datorā – track 1, track2, track3, bez nosaukuma. Tolaik internetā vēl nebija tik plašas mūzikas klausīšanās un lejupielādes iespējas. Ar laiku atradu dziesmām nosaukumus, uzzināju arī to, ka tas ir fanks. Tagad man ir milzīga fanka ierakstu kolekcija.
Fanks ir daudzpusīgs žanrs. Piemēram, šogad izlēmām, ka Ziemassvētku koncertā visi hīti skanēs fankā. Koncertā “Sniegavīru ekspresis” uz skatuves radīsim mājīguma sajūtu. Tas būs dzīvoklis, kur tu esi atnācis ciemos pie vectētiņa. Būs eglīte un dīvāniņš, un sajūta, ka tūlīt visi celsies, skaitīs pantiņus un saņems savas dāvanas. Mūzikas namā Daile ir tā foršā ķieģeļu siena, kas man rada tik ļoti mājīgu sajūtu! Mums būs divi Ziemassvētku koncerti. Sākumā bijām plānojuši, ka brauksim ar Ziemassvētku koncertiem pa visu Latviju. Tas nesanāk, jo man šajā laikā ir kabarē.
Vakar (4.decembrī) man bija vienīgā brīvdiena decembrī. Kabarē mums ir tikai pirmdienas brīvas un, loģiski, arī Ziemassvētki. Decembrī no pieciem pēcpusdienā līdz pusnaktij esmu koncertzālē Palladium Rīga. Protams, pēc izrādes mēs vēl parunājamies, un mājās esmu divos naktī. Pēc izrādēm grūti aiziet gulēt. Īpaši to izjutu pagājušajā gadā, kad Kabarē biju jauniņais un man sevi vajadzēja pierādīt. Psiholoģiski biju stresā, pēc izrādēm līdz pieciem rītā nevarēju aizmigt.
Decembrī bioloģiskais pulkstenītis tiek pabojāts. Dienas režīms balsij ir ļoti svarīgs. Tāpēc cenšos piekopt ikdienas rutīnu, kas ļauj mierīgi noskaņoties. Jā, vokālistiem esot jāiet vislaicīgāk gulēt, taču realitātē neviens tā nedara. Ja reiz tusiņš, tad tusiņš! Es cenšos sevi radināt iet gulēt pēc iespējas ātrāk.
Man bija 14 gadi, kad redzēju, kā Kabarē dzied Busulis. Domāju – vienu dienu būšu tavā vietā! Jācer, ka es būšu slaidāks par viņu. Man šķiet, Busulis ir viskrutākais džeks Latvijā. Protams, ir vēl daudzi citi ļoti labi vokālisti ar savu stilu. Tā kā es klausos fanku, Busuļa daiļrade man ir vistuvākā. Atceros, reiz studijā Mārtiņš Freimanis man teica- vecīt, nedziedi tik ļoti kā Busulis. Sacīju, ka tas nav speciāli. Es tā vienkārši dziedu!
Nākamajā dienā Freimanis bija atkodis, kāpēc es izklausījos pēc Busuļa. Izrādās, ka mēs abi klausāmies regeju.
Starp citu, Busulis dziedās manu Ziemassvētku dziesmu, kuru esmu uzrakstījis Renāra Zeltiņa šovam.
Skatītājs zina, ka vēlas pavadīt labi laiku. Lai koncerts vai šovs būtu nopirktās biļetes vērts. Viņš tomēr nezina, ko konkrēti grib. Viņš grib, lai būtu forši! Tu esot vokālists, ar savu enerģiju parādi, ko konkrēti viņš vēlas. Par tehnisku precizitāti augstāk vērtēju harizmu.
Jau no bērnības vecāki mani ņēma līdzi uz visiem koncertiem. Kā viņi mani lutināja! Vecāki sacīja – patīk tev tā grupa vai nē, tev ir jāskatās un jāmācās. Ja pats arī gribi dziedāt, tev ir jāklausās!
Mēs ar tēti aizgājām uz Rihannu. Abiem diviem viņa nepatīk, un tagad patiešām varu pateikt – reāli besī ārā! Briesmīgs koncerts. Kā skatītājs esmu izbraukājis tik daudz koncertu, ka ar savu muzikālo meistarību neviens mani vairs nevar pārsteigs. Tāpēc man ir svarīgas mākslinieka komunikācijas spējas. Tas, ka mūziķis nebaidās diktēt to, kā man, skatītājam, justies. Šādas spējas es novērtēju.
Manu klausītāju loks mainījās brīdī, kad sāku darīt tikai to, kas man pašam patīk. Man padodas komunicēt ar bērniem. Pēc koncertiem es vienmēr kļūstu par viņu čomu. Savukārt viņu vecāki zina, ko es daru. Bērni nezina - agrāk bija savādāk. Man ir fane Monta, kas ļoti seko līdzi manai darbībai un arī viņai patīk fanks. Viņa man teica, ka esot vienīgā klasē, kas šādu mūziku klausās. Es to ļoti labi saprotu. Fanks nav jauniešu mūzika.