Šī gada Tallinn Music Week vienīgais Latvijas repa pārstāvis bija Pikaso, kas nedēļas nogalē sniedza pat divus koncertus vispirms City Stage ievaros, bet tad – kluba Sinilind repa showcase. Pēc otrā koncerta aicinājām izpildītāju uz sarunu par to, kā ir repot publikai nesaprotamā valodā un kopējiem iespaidiem Tallinā.
- Kādas ir sajūtas pēc koncertiem, viss izdevās, kā biji cerējis un plānojis?
Fantastiska atmosfēra visas Tallinn Music Week garumā, un, ja par koncertiem, tad viss izdevās, izņemot dažas nianses, kuras domāju, ka publika nemaz nepamanīja. Kad gatavojies šādiem iznācieniem un izstrādā uzstāšanos, var pazust pats galvenais, proti, spēja pašam izbaudīt uzstāšanos. Esmu gandarīts, ka mums [ar Pikaso kopā uzstājās Jānis Ruņģis, Oskars Račevskis, Rihards Gēcis un Dj Super Oganes – aut.] kopā izdevās iecerētais un paši arī guvām prieku par šiem koncertiem.
- Pa dienu spēlēji arī City Stage ietvaros veloveikalā. Kāda bija šī pieredze?
City Stage mūzikas nedēļas ietvaros ir atrodamas dažādās pilsētas vietās un pastāv kā tādas pop-up skatuves, kur katra piedāvā savu no festivāla dalībniekiem izvēlētu programmu, kalpojot par savdabīgu zvejas tīklu un īsu atrādīšanos apmeklētājiem pirms vakara koncerta uz nu jau lielās skatuves. Intīma skatuve, ar klausītāju esot aci pret aci ļoti tuvu. Es uzstājos kopā ar savu DJ'u Super Oganes, un tā bija leibla Kimomo Records bīdīta programma, apgūstot riteņu darbnīcu JOOKS Rattastuudio, kas izvietojusies industriālajā pilsētas rajonā, kur apkārt ir pamestas fabrikas.
- Vai nav sarežģīti repot vietā, kur neviens nesaprot, par ko muzicē?
Atdeve no tā nemainās - vai tā ir vietējā publika, kurai uzstājies, vai arī publika, kas nesaprot latviešu valodu. Viss ir enerģijā, ar ko apmainies ar klātesošajiem un biju patīkami uzlādēts, saņemot pēc uzstāšanās daudz pozitīvas atsauksmes no tiem sanākušajiem, kas nerunā latviski, taču ar kuriem koncertos izdevās nodibināt saikni un saprasties citā līmenī.
- Kas pašam vislabāk patika no tā, ko redzēji Tallinā?
Noteikti, ka atmosfēra, ko radīja uz Tallinu sabraukušie mūziķi, un arīdzan citi sastaptie latvieši - tas bija lieliski pavadīt laiku kopā! No mūzikas performancēm jāatzīmē Klasiskās mūzikas reivs, Toma Auniņa spontāni sarunātā avangarda performance, kas pat nebija oficiālajā Tallinas Mūzikas Nedēļas programmā, Shipsi uzstāšanās kopā ar Elizabeti Lāci un Rūdolfu Macatu, grupu Super Besse no Baltkrievijas un On The Go no Krievijas koncerti, igauņu folk grupas uzstāšanās, pēc kuras uz skatuves kāpa Carnival Youth kopā ar Kashuku, un vel daudz citu iespaidu, kurus visus es vienkārši nevaru ietilpināt šajā atsaucē! Vēlos izteikt arī milzīgu paldies Kimomo Records pārstāvēm - Annelīzai un Britai - par sirsnīgo uzņemšanu.
- Tūlīt turpināsies tava Latvijas tūre. Vai, atskaitot koncertu Rīgā, kurā viesosies Ozols, citās vietās arī ir plānoti kādi īpaši pārsteigumi?
Par kā īpaša trūkumu grūti sūdzēties – man tās ir vienreizējas tikšanās ar klausītājiem klātienē, taču lūkošu tās bagātināt ar projekcijām un iespējamu kāda mūziķa no dzīvā sastāva parādīšanos atsevisķi kādos no šien koncertiem. Tāds zināms viensmākslinieks šobrīd gan plānojas tikai noslēguma koncertā. Līdz tam – nule kā izziņojām 2. aprīlī klubā Pulkvedim Neviens Neraksta manis organizēts pasākums, kur labu hip-hop mūziku no aizgājušajiem laikiem pasākums sērijas Zelta Laikmets ietvaros spēlēs Ozols, Ai-Va, Džuzepe, Jacques no S'T'A, Reinšteins un Helmuts XO (Katapullt). Uz drīzu redzēšanos!
Pikaso tūres SVMN: B Puse atlikušie koncerti:
4. aprīlī bārā Tinte Valmierā
11. aprīlī klubā Jelgavas Krekli Jelgavā
25. aprīlī klubā Fonoklubs Cēsīs
2. maijā klubā Pulkvedim Neviens Neraksta Rīgā