Sagaidot "Stars" CD formātā, grupas vokālists Mārtiņš Vaters un ģitārists Jānis Volkinšteins ātrā intervijā par albumu un 2015. gada vasarā piedzīvoto.
2015. gada vasaras vidū - 7. jūlijā grupa Indygo klausītājiem nodeva albuma Stars digitālo versiju, noklausāmu un nopērkamu grupas Bandcamp profilā. No 30. novembra albums būs pieejams arī CD formātā mūzikas veikalā Randoms un vīna bārā Vieta. Grupa ir nolēmusi albumu neiesniet vērtēšanai LMIGB Zelta mikrofons.
Albuma CD formātu veidojis dizaineris Germans Ermičs
Šis ir Germana vienkāršākais un reizē arī sarežģītākais iespiedprojekts - CD digipak forma un CD kabatiņa kopā veido paralēlo zīmējumu.
skaidro Jānis Volkinšteins.
Jānis Volkinšteins: Visdrīzāk dziesmas redzam verbāli. Stars ir tapis radošajā sesijā, kamēr iepriekšējo albumu dziesmas tika sarakstītas ilgākā laika periodā, nesteidzīgos mēģinājumos. Devāmies uz Roju, kur Žocenes meža namiņā nedēļu radījām dziesmu pamattēmas. Otreiz atgriezāmies, lai strādātu pie dziesmu aranžējuma. Radošo sesiju laikā daudz runājām par to, kā albumu vēlamies dzirdēt. Šīs sarunas aizveda līdz albuma intelektuālajam mugurkaulam.
Mārtiņš Vaters: Jā, iespējams sākumā. Tagad viedokļi dalās.
Jānis: Skatoties Bandcamp statistikā, klausītāko dziesmu tops mainās katras trīs dienas. Protams, Bandcampā vienmēr klausītākā būs pirmā dziesma, bet iecienītas ir arī Bēglis, Vēlos, pēdējās nedēļās arī Zeme, kas ir viena no albuma smagākajām dziesmām. Albumu Decoy redzējām kā V veida motoru, kas bez liekām atkāpēm ritmiski pukšķina. Kad rakstījām albumu Stars, (zinot, ka koncertos joprojām spēlēsim Decoy dziesmas) meklējām trauslāko iespējamo dinamikas punktu, esot klusāki, bet reizē arī neaizmirsām par smagajiem punktiem. Izmantojām klusumu kā augstlēkšanas tramplīnu uz muzikālu eksploziju.
Jānis: Paldies, ka tu tā saki. Esmu dzirdējis arī citus līdzīgus viedokļus. Parasti balāde raisa smīnu. Prātā nāk kaut kas vecišķš, kur ģitārists, uzlicis kāju uz monitora, spēlē mobilā telefona tembrā griezošu solo. Taču balāde ir arī skaista forma. Tā kļuva par mūsu trenažieri, gatavojot dziesmu aranžējumus koncertam Koka Rīga.
Mārtiņš:
Lai cik dīvaini tas neskanētu, bet, manuprāt, latviešu valoda ir balāžu valoda. Igauņu valodai piestāv elektronika, bet, piemēram, krievu valoda ar savu vārdu pārbagātību var ļoti labi izpausties hiphopā.
Jānis: Neesam apgalvojuši, ka tagad dziedāsim tikai latviešu valodā. Bet solījām, ka latviešu valodā būs albums. Manuprāt, Mārtiņš, rakstot dziesmu tekstus, ir izdarījis ļoti labu darbu.
Mārtiņš: No savas pieredzes zināju, ka grāmatas ļoti iespaido dziesmu tekstus, tāpēc šoreiz iedvesmai neko nelasīju. Bet vispār, jā, man patīk lasīt.
Jānis: Manuprāt, organizatori ļoti labi paveica savu darbu. Kad aizbraucām uz Liepāju, šķita, nekas nenotiks. Redzējām, kā organizatori burtiski trīs stundu laikā to vētras karalauku pārvērta festivālā. Bet mēs tikām pie laimīgās lozes – spēlēt uz festivāla galvenās skatuves.
Mārtiņš: Bijām lepni mūsu uzstāšanās laikā redzēt spēcīgākos festivāla klausītājus!
Jānis: Un šo koncertu Mārtiņš dziedāja dinamiskāk un skaļāk kā parasti, pēc tam viņam pazuda balss. Bet nākamajā dienā mums bija jāuzstājas Jomas ielas svētkos, bet Mārtiņš pat pakrekšķēt nevarēja. Aizvedām Mārtiņu uz slimnīcu, kur viņš dabūja pāris injekcijas un liegumu runāt līdz pat koncertam. Līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai no viņa ārā nāks kāda skaņa. Arī Jomas ielas koncertu Mārtiņš nodziedāja ar pilnu atdevi.
Mārtiņš: Tas bija tikai uz koncertu. Pēc tam atkal balss nebija.
Jānis: Un Mārtiņš bija kā ūdeni mutē ieņēmis.