Tallinas Mūzikas nedēļā notiks pirmais klasiskās mūzikas reivs Ziemeļvalstīs

Raksta attēls - Tallinas Mūzikas nedēļā notiks pirmais klasiskās mūzikas reivs Ziemeļvalstīs Foto: Publicitātes foto

19.03.2015 / Parmuziku.lv

Dejojiet, skanot Geršvinam, iedzeriet, skanot Dvoržākam, kratiet galvu un matus, skanot Bēthovenam!

100 gadus vecā spēkstacijā ierīkotā Tallinas Radošā centra (Kultuurikatel) jaunatvērtajā Katlu zālē 27. martā notiks pirmais klasiskās mūzikas reivs Ziemeļvalstīs. Pasākumā klasiskās mūzikas un Igaunijas komponistu darbu dīdžeju setus spēlēs klasiskās mūzikas reiva radītājs Brendans Jans Valšs (Brendan Jan Walsh), komponists un producents Valgeirs Sīgurdsons (Valgeir Sigurdsson), radio BBC3 raidījumu vadītājs Niks Laskoms (Nick Luscombe), grupas Death in Vegas dibinātājs Stīvs Heljērs (Steve Hellier) un Igaunijas pārstāvji Aivars Tenso (Aivar Tõnso) un Sanders Melders (Sander Mölder). Viņiem pievienosies improvizāciju grupa Algorütmid un sieviešu kamerkoris Sireen. Klasisko mūzikas reivu piedāvā Moe 1886.

Klasiskās mūzikas reiva izveidotājs ir beļģu čellists, diriģents, lektors, uzņēmējs, mūzikas inovators un viena cilvēka revolūcija Brendans Jans Valšs. Tā kā viņam bija apnikusi tradicionālā klasiskās mūzikas klausīšanās pompozās koncertzālēs, kas pilnas ar snobiem, kas kā pienagloti sēž uz krēsliem, B. J. Valšs par savu misiju izvēlējās pierādīt, ka klasiskā mūzika patiesībā ir arī lieliska deju mūzika.

„Klasiskās mūzikas reivs ir tieši tas, ko tas sola – visi lieliskas ballītes elementi, tai skaitā iespaidīga skaņa un gaismas industriālā vidē, kur izcili dīdžeji spēlē un miksē mūziku, bet stilīgi cilvēki dejo - jā, skanot klasiskajai mūzikai!” skaidro B. J. Valšs.

Valšs aizsāka šo dumpīgo klasiskās mūzikas kustību ar neaizmirstamu pasākumu visas nakts garumā lielā rūpnīcā Amsterdamā 2013. gadā. Tādi reivi izplatījās arī citās pilsētās – Roterdamā, Sanpaulu, Riodežaneiro, Havanā, Gvadalaharā, Ņujorkā, Londonā, Berlīnē, Antverpene – un tagad arī Tallinā.

Pirmais šāda veida pasākums Ziemeļvalstīs notiks 27. martā sadarbībā ar Tallinas Mūzikas nedēļu tam piemērotā industriālā vidē bijušajā spēkstacijā, kur ierīkots Tallinas Radošais centrs. Pasākuma īpašā odziņa – vismaz puse spēlētās mūzikas būs igauņu komponistu radīta. Dīdžeju skaitā būs slavenais producents un Bedroom Community leibla īpašnieks Valgeirs Sīgurdsons, kas strādājis ar daudziem māksliniekiem - no Björk līdz Braienam Īno (Brian Eno), nerimstošais mūzikas aktīvists Niks Laskoms, kas ir ražīgs radio raidījumu vadītājs un dīdžejs, strādājis daudzos radio – no BBC Radio3 līdz Resonance FM, Stīvs Heljers, viens no grupas Death in Vegas dibinātājiem, klasiskās mūzikas reiva koncepcijas veidotāji, dīdžeju duets Mengel & Berg (B. J. Valšs un Nīderlandes klasiskās mūzikas eksperts Artūrs Gumbss [Arthur Gumbs]) un talantīgie igauņi – klasiskās mūzikas čellists, producents un dīdžejs Sanders Melders, kā arī ierakstu leibla īpašnieks, producents un dīdžejs Aivars Tenso.

Īpašu dzīvās mūzikas pieskaņu nodrošinās kamerkoris Sireen un elektroniskā improvizācijas grupa Algorütmid. Skaistās un talantīgās sirēnas un abstrakto ritmu meistari apvienos divas samērā pretrunīgas mūzikas valodas – sintezētas skaņas un prasmīgi aranžētas cilvēku balsis, piedāvājot klausītājiem ambientās mūzikas baudu un patiesu nedēļas nogales ballītes mūzikas akrobātiku vienlaicīgi.

Klasiskās mūzikas reivs notiks 27. martā plkst. 22.00 Tallinas Radošajā centrā.

Biļetes cena pasākuma norises vietā būs 10 EUR.

TMN festivāla caurlaides par 55 EUR nopērkamas vietnē tmw.ee. TMN festivāla caurlaide ļauj apmeklēt visus festivāla koncertus 26., 27. un 28. martā un piedāvā atlaides visos festivāla blakuspasākumos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!