Krievija, iespējams, pārrakstīs Eirovīzijas vēsturi

Raksta attēls - Krievija, iespējams, pārrakstīs Eirovīzijas vēsturi Ekrānšāviņš

23.03.2017 / Parmuziku.lv

Šī gada maijā Ukrainā norisināsies Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss, taču Ukrainas drošības dienesti Krievijas Eirovīzijas pārstāvei Jūlijai Samoilovai ir lieguši iebraukt Ukrainā. Kamēr vēl turpinās pārrunas ar varas iestādēm, Eiropas raidorganizāciju apvienība šai situācijai ir atradusi risinājumu.

Kā vēsta  Eirovīzijas dziesmu konkursa mājas lapa, Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) nolēmusi: ņemot vērā Ukrainas varas iestāžu liegumu un tomēr saglabātu Eirovīzijas dziesmu konkursu brīvu no politiskas,

EBU piedāvā Krievijas 1. kanālam iespēju pārraidīt Jūlijas Samoilovas uzstāšanos Eirovīzijas 2. pusfinālā, izmantojot satelītu. Šis risinājums tiktu piemērots arī situācijā, ja izpildītāja iekļūtu konkursa finālā.

Šis ir vēl nebijis lēmums Eirovīzijas 60 gadu pastāvēšanas vēsturē, kas pieņemts ar mērķi, saglabāt Eirovīzijas vērtību stistēmu, kas respektē atšķirīgo. Vēl jo vairāk - šī gada Eirovīzijas devīze ir "Celebrate Diversity" jeb "Sviniet daudzveidīgo"!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!