Daudzu koronavīrusa ierobežojumu atcelšanas dēļ Anglijas eksperti izteikuši bažas par plaša mēroga nelegālu pasākumu rīkošanu elektroniskās deju mūzikas cienītāju vidū, ziņo medijs ‘‘NME’’.
Svētdien, 13. jūnijā tūkstošiem cilvēku apmeklējuši divus reivus Lielās Mančestras apkārtnē, kuru laikā 20 gadus vecs vīrietis miris no iespējamas narkotiku pārdozēšanas un kāda sieviete tikusi izvarota, kā arī trīs cilvēki tikuši sadurti.
Lielās Mančestras policijas pārstāvis Kris Sajkess medijiem norādījis, ka galvenais likumsargu uzdevums neesot pasākumus neatļaut, bet gan ar tiem tikt galā, kad tie jau norisinās.
Zināms, ka līdzigi pasākumi aizvadītajā nedēļas nogalē notikuši arī Līdsas, Vitingtonas un Stefordšīras apvidos. Policija noskaidrojusi, ka pasākumi dienu pirms tiek reklamēti sociālajos tīklos Snapchat un Instagram, to lokācija apmeklētajiem tiek atklāta izmantojot WhatsApp un Google Maps piedāvātās opcijas.
Policija skaidro, ka Skotijā un Velsā nelikumīgo reiva problēma šobrīd neesot aktuāla, jo valdība vēl nesteidzoties mīkstināt pandēmijas ierobežojumus attiecībā uz pasākumiem un cilvēku pulcēšanos.
Nakts pasākumu promoteru biedrības ‘‘Night Time Industries Association’’ izpilddirektors Maiks Kils norāda, ka pateicoties koronavīrusa pandēmijai būtībā atcelta vasaras āra koncertu un festivālu sezona.
‘‘Mūsdienu jaunatne vēlas atrasties ārpus mājām un socializēties. Pašlaik ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir sociāli nobadināti un tieši tādēļ varam novērot nelegālo reivu pieaugumu.’’
Viņš uzsver, ka industrijā ir ļoti maz tādu, kuri šādu situāciju neparedzēja.
‘‘Bez skaidrām vadlīnijām cilvēki rausies rīkot šādus pasācienus arvien biežāk – ļoti liela iespējamība, ka mērogos piedzīvosim, ko līdzīgu 1980. gadu Anglijas reiva scēnai.’’
Neoficiāli avoti liecina, ka Apvienotās Karalistes valdības izstrādātais plāns saistība ar koncertu rīkošanu paredz trīs metru distances ieturēšanu gan starp klausītājiem, gan mūziķiem uz skatuves.
‘‘UK Music’’ izpilddirektors Toms Kiels intervijā medijam ‘‘Telegraph’’ jau kritizējis gaidāmās ierobežojumu izmaiņas, norādot, ka tie ir nepraktiski.
‘‘Studiju, skatuvju un mēģinājumu telpu izmēri nekādīgi neļaus valdības jaunos noteikumus sekmīgi ieviest praksē,’’ tā T. Kiels.
‘‘Veselības nozares speciālistiem jāstrādā kopā ar mūzikas industrijas pārstāvjiem, lai izveidotu uz pierādījumiem balstītu risinājumu, kas ļaus mūzikai atgriezties biznesā.’’
‘‘UK Music’’ skaidro, ka pateicoties dzīvās mūzikas pasākumiem valsts kasē ikgadu nonāk aptuveni 1,1 miljards mārciņu – šogad iemaksātā nodokļu summa varētu sarukt par vairāk kā 80 procentiem.