Atzīmē kalendārā! 15 ārzemju albumi (no popa līdz metālam), kuri tiks izdoti šogad

Raksta attēls - Atzīmē kalendārā! 15  ārzemju albumi (no popa līdz metālam), kuri tiks izdoti šogad Ekrānšāviņš no video

13.01.2017 / Parmuziku.lv

Piedāvājam ielūkoties, kādi mākslinieki 2017. gada pirmajā pusē izdos savus jaunos mūzikas ierakstus. Albumu izdošanas kalendārs cieši ir saplānot līdz pat šī gada martam, vēlāk iespējamas nobīdes. Klausītājus sola iepriecināt gan sevi pierādījušas superzvaigznes, gan talantīgi jaunpienācēji!

The xx - "I See You"

13. janvārī klajā nācis britu indie popa grupas "The xx" otrais albums "I See You", kura priekšvētneši bija singli "On Hold", "Say Something Loving". Albums jau tagad saņēmis atzinīgus kritiķu vērtējumus. Tiek slavēts albuma daudzveidīgais raksturs un mūzikas producēšanas darbs, kas katrai dziesmai ļauj būt pašai par sevi un tomēr joprojām veidot vienotu albuma konceptu.

The Flaming Lips – "Oczy Mlody"

Psihodēliskā indie grupas "The Flaming Lips" albuma "Oczy Mlody" dziesmu nosaukumi un arī daži teksti ņemti no amerikāņu rakstnieka Erskina Koldvela romāna "Close to Home" tulkojuma poļu valodā, jo grupai labpaticies, vārdu skanējums. "Oczy Mlody" iznākšanas datums  - 13. janvāris.

Sohn - "Rennen"

Ar mūzikas producenta Sohn daiļradi latviešu klausītāji varēja klātienē iepazīties 2014. gadā, kad mūziķis uzstājās Palladium koncertzālē. Sohn otrais albums "Rennen" iznāk 13. janvārī.

Bonobo - "Migration"

Elektroniskās mūzikas producentam "Migration" būs sestais albums. Laikraksts "The Guardian" to raksturo kā melodisku, palēninātu elektronisko mūziku, kuras tekstūru daudzveidīgu padara pieaicināto viesmākslinieku balsis. Albuma iznākšanas datums - 13. janvāris.

Depeche Mode - "Spirit"

"Spirit" notiekti ir viens no 2017. gadā gaidītākajiem albumiem. "Depeche Mode" tas būs jau 14. albums, kura iznākšana plānota šīgada aprīlī - maijā. Pēc tam grupa dosies koncertturnejā "Global Spirit Tour".

Marilyn Manson - "Say10"

Šokrokera Merlina Mensona 10. albums "Say10" iznāks visu mīlētāju dienā - 14. februārī. Viņš sola, ka jaunais ieraksts līdzināsies "Antichrist Superstar" un "Mechanical Animals", albuma ievirze būs politiska.

The Jesus and Mary Chain - "Damage and Joy"

Skotu trokšņainā popa grupa "The Jesus and Mary Chain" izdos albumu "Damage and Joy" pēc 18 gadus ilga pārtraukuma! Albuma izdošanas datums - 24. marts.

Temples - "Volcano"

Psihodēlisko rokgrupu "Temples" atceramies no 2014. gada Positivus festivāla, kad bija tik tikko iznācis grupas debijas albums "Sun Structures". Arī gaidāmajā "Volcano" grupa sola saglabāt psihodēliskumu, vien tam galā piekabinot vārdiņu pop. Albums tiks izdots 3. martā.

Xiu Xiu - "Forget"

Eksperimentālās elektronikas projekta "Xiu Xiu" jaunais albums "Forget" tapis laikā, kad mūziķi strādājuši pie dažādiem citiem ar kino un operu saistītiem projektiem, kas ietekmējuši albuma skanējumu. Albuma iznākšanas datums - 24. februāris.

King Gizzard & the Lizard Wizard - "Flying Microtonal Banana"

Psihodēlisko rokgrupu "King Gizzard & the Lizard Wizard" atceramies no 2015. gada Positivus festivāla. Grupa ir ražīga albumu ierakstīšanā, tāpēc "Flying Microtonal Banana" viņiem būs jau 9. albums. Tas tiek pieteikts ar singlu "Rattlesnake", bet par albuma iznākšanas datumu nolikts 24. februāris.

Rag 'n' Bone Man - "Human"

Rag'n'Bone Man ir britu mūziķis, kas pats sacer un izpilda savas dziesmas, kurās sajaucas roka, būza un hiphopa mūzikas ietekmes. Britu mūzikas kritiķi viņu atzinuši par vienu no 2017. gada daudzsološākajiem māksliniekiem. Rag'n'Bone Man albuma iznāks 10. februārī.

Austra - "Future Politics"

"Future Politics" būs elektroniskās mūzikas projekta AUSTRA trešais albums, kas sevī ietver ideju par to, ka labākas nākotnes veidošanā ikkatram jādalās ar savas cerībām un vīzijām. Šobrīd izdoti divi singli "Future Politics" un "Utopia". Albums iznāks 20. janvārī.

Sky Ferreira - "Masochism"

"Masochism" būs dziedātājas Skajas Fereiras otrais albums, kura skanējumu viņa pielīdzina apvienību "Fever Ray" un "The Knife" veikumam.

Drake - "More Life"

Kanādiešu hiphopa mākslinieka Dreika albums "More Life" ir pieteikts ar trīs singliem "Fake Love", "Sneakin" un "Two Birds One Stone". Albums tapis laikā, kad Dreiks strādājis pie albuma "Views", kā savdabīgs skaņu celiņš, ko katrs klausītājs var pielāgot savas dzīves vajadzībām.

Dua Lipa - "Dua Lipa"

Britu mūziķe un dziedātāja Dua Lipa spilgti debitēja 2016. gadā ar hītiem "New Love", "Be the One", "Last Dance", "Hotter than Hell" un "Blow Your Mind (Mwah)", viņas debijas albums gaidāms ap 2. jūniju.

Mastodon

Amerikāņu smagā metāla grupa "Mastodon" Rīgā uzstājās 2012. gadā. Ieturējuši teju 2 gadu pauzi kopš pēdējā studijas albuma ieraksta, 2016. gadā grupa apstiprināja, ka aktīvi darbojas studijā. Albuma nosaukums nav zināms, bet tematiski albums vēstīs par cilvēka attiecībām ar laiku, ārstējoties no vēža. Albuma iznākšana tiek solīta 2017. gada pirmajā pusē.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!