10 reizes, kad Krisa Kornela balss saviļņoja sirdis un pamatu zem mūsu kājām

Raksta attēls - 10 reizes, kad Krisa Kornela balss saviļņoja sirdis un pamatu zem mūsu kājām Publicitātes foto

18.05.2017 / Aiga Leitholde

Šī gada 17. maijā mūžībā aizgājušā, izcilā vokālista Krisa Kornela balss dārdēja skaņās rokmūzikas dziesmās, emocionāli veldzēja dvēseli balādēs un pamanījās iekļauties popmūzikas standartā.

Kriss Kornels bija ne vien izcils dziedātājs, bet arī talantīgs dziesmu - mūzikas un teksta autors. Viņa balss iederējās dažādos mūzikas stilos, taču vēsturē viņš paliks kā rokmūzikas leģenda - Sietlas grupas "Soundgarden" līderis, viens no rokmūzikas apakšžanra grunge aizsācējiem. Četru oktāvu plašo balsi klausītāji pazīst arī no grupām "Temple of the Dog", "Soundgarden", "Audioslave" un radio topu virsotnes Kornels iekarojis arī kā solo mākslinieks.

1. Temple of the Dog - “Hunger Strike”

Dziesmā “Hunger Strike” Kriss Kornels dzied duetā ar izcilo grupas "Pearl Jam" Ediju Vederu.  Vokāla kulminācija - 3:21 minūte.

2. Temple of the Dog - “Say Hello 2 Heaven”

Pazīstamākā "Temple of the Dog" dziesma, kas veltīta mirušajam Endrjū Vudam, grupas "Mother Love Bone" līderim. Vokāla kulminācija - dziesmas izskaņā ap sesto minūti.

3. Soundgarden - "Jesus Christ Pose"

"Jesus Christ Pose" atrodama "Soundgarden" albumā "Badmotorfinger". Dziesma tapusi mūziķiem mēģinājumā kopā muzicējot.  Skanējums ir smagnējs, tomēr dinamisks. Dziesma atklāj plašās Kornela balss diapazona iespējas un to, cik lielisks grūvs piemīt mūziķa balsij.

4. Soundgarden - “The Day I Tried To Live”

Dziesma par to, kad tu beidzot mēģini dzīvot kā normāls cilvēks. Kornela balss dziesmas piedziedājumā, 2:46 minūtē, rada zosādu.

5. Soundgarden - "Black Hole Sun"

Dziesma "Black Hole Sun" ir viena no skaistākajām rokdziesmām, kāda jebkad ir uzrakstīta. Tās autors ir pats Kriss Kornels. Dziesma stāsta par to, ka cilvēki ir iesprostoti pašu-sabiedrības uzliktos rāmjos. Dziesmā Kornela balss ir ekspresīva un tajā pašā laikā arī hipnotiska un nomierinoša.

6. Soundgarden - "Burden In My Hand"

“Burden In My Hand” ir viena no veiksmīgākajām "Soundgarden" dziesmām. Tā uzbur šausminošu slepkavības ainu, šādi simboliski izstāstot stāstu par atkarīgām attiecībām. Dziesmā Kornela balss skan gan liriski, gan asi, gan pieklusināti, gan nodārd visā savā godībā.

7. Audioslave - "I am the Highway"

"Audislave" pirmā albuma singls - roka balāde "I Am the Highway" vēlreiz atgādina, cik emocionāli niansēti Kriss Kornels spēj dziedāt.

8. Audioslave - "Show Me How to Live"

Arī dinamisko "Show Me How to Live" var atrast "Audislave" pirmajā albumā.
Vokāla kulminācijā, dziesmas noslēgumā, sākot 4:37, Kornela balss intonācijā ieskanas etnomūzikas elementi.

9. Džeimsa Bonda filmas tēma “You Know My Name”

Džeimsa Bonda filmai "Casion Royale" sarakstītā dziesma ļāva Krisam Kornelam sasniegt to audioriju, kas nebija rokmūzikas klausītāji. Arī šajā uzdevumā Kornels saglabā savu rokmūzikas rokrakstu.

10. “Nearly Forgot My Broken Heart”

“Nearly Forgot My Broken Heart” ir dziesma no Kornela 2015. gada solo albuma. Tā ir stilistiski atšķirīgāka, šoreiz pop, nevis roka dziesma, šādi  dodot iespēju vēl jo labāk novērtēt Kornela balss daudzveidīgumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!