Oranžās brīvdienas aicina sadoties rokās

Raksta attēls - Oranžās brīvdienas aicina sadoties rokās Publicitātes foto

11.03.2022

Grupa Oranžās brīvdienas (OB) klausītājiem nodod jaunāko studijas ierakstu – dziesmu Sadosimies rokās.

Grupas līderis Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss stāsta, ka dziesma ir mūziķu kopīgs uzsaukums grupas daiļrades cienītājiem un visiem pārējiem šajā sarežģītajā situācijā stiprināt vienotību. “Sadošanās rokās ir simbols. It īpaši pēc pēdējiem pāris pandēmijā aizvadīties gadiem, kad sadošanās rokās burtiski ir kļuvusi par tādu kā neiedomājamu socializēšanās formu. Mums jābūt vienotiem. Pandēmiju nomainījis karš Ukrainā, taču tikai vienotība šobrīd var palīdzēt pārvarēt arī to, “ tā I. Ķergalvis.

Jau sestdien, 12. martā OB kopā ar citiem līdzīgi domājošiem mūziķiem kāps uz labdarības koncerta Ukrainas atbalstam – Roks pret okupāciju skatuves Cēsīs, Pils parkā. Šo koncertu OB rīko sadarbībā ar Cēsīs populāro izklaides vietu Fonoklubs.

“Mūsu nostāja ir skaidra. Esam pret karu, pret okupāciju un jebkāda veida agresiju. Mūsu spēcīgākie ieroči ir mūsu dziesmas un to teksti, tāpēc malā palikt vienkārši nedrīkstam”, skaidro I.Ķergalvis. Arī OB mūziķi aktīvi līdzdarbojas dažādos ar palīdzību Ukrainas karā cietušajiem cilvēkiem saistītos pasākumos. Kāds pie sevis uzņem bēgļu ģimeni, kāds jau nogādājis humānās palīdzības kravu līdz Ukrainas – Polijas robežai, un atgādājis bez pajumts palikušos cilvēkus līdz Latvijai utt. “Mēs varam to, ko mēs varam. Visiem bija smagi, taču izvēlējāmies nenolaist rokas un strādāt. To plānojam arī turpmāk, “ saka I. Ķergalvis.

OB atzīst, ka rokmūzika vienmēr ir bijusi nozīmīgs faktors latviešu tautas vienotībā un tādai tai jābūt arī turpmāk. Sadosimies rokās vienlaikus ir pateicība un atbalsts visiem tiem cilvēkiem, kuri nav palikuši vienaldzīgi pret ukraiņu tautas ciešanām un turpina palīdzēt. “Mēs droši vien pat nespējam iedomāties, cik milzīga palīdzība karā cietušajiem cilvēkiem būs nepieciešama nākotnē. Tāpēc būsim vienoti un kopā ar visu to mēģināsim tikt galā,” tā I. Ķergalvis.

Marta beigās OB plāno nelielu koncerttūri vairākās Latvijas pilsētās. Šobrīd mūziķi strādā pie vēl viena studijas ieraksta. Dziesmas pirmatskaņojums paredzēts jau sestdien, koncertā Cēsīs.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!