Zināmi Riga Jazz Stage mākslinieki!

Raksta attēls - Zināmi Riga Jazz Stage mākslinieki! Publicitātes foto

09.03.2018 / Parmuziku.lv

Džeza mākslinieku izpildītāju konkursa žūrija ir izvēlējusies 29 jaunos džeza talantus, kuri ir saņēmuši uzaicinājumu uzstāties ‘’Riga Jazz Stage’’ konkursa koncertā 5. aprīlī Rīgā, “Splendid Palace”.

Šogad žūrijas izvērtēšanai tika iesūtīts rekordliels pieteikumu skaits, 65 mūziķi no 22 valstīm. Ar katru gadu veidojas arvien sīvāka konkurence, piedalās arvien vairāk valstu un mūziķi. Balstoties uz konkursa nosacījumiem, žūrija izvēlējās dalībniekus, kuriem tiek dota iespēja parādīt savu talantu, uzstājoties konkursa koncertā 5. aprīlī Rīgā, “Splendid Palace”.

Konkursa koncertā uzstāsies:

Camilla Barbillon (Francija), Cansu Nihal Akarsu (Turcija), Dagnis Roziņš (Latvija), Daney Hertje (Vācija), Daniel Casimir (Lielbritānija), Dominyka Mickute (Litetuva), Elīna Viļuma (Latvija), Halil Calgar Serin (Turcija), Jānis Rubiks (Latvija), Jonathan Scott Garner (ASV), Kaisa Maensivu (Somija), Kateryna Vasylieva (Ukraina), Kristina Kovalyova (Krievija), Laura Poldvere (Igaunija), Laura Rizzotto (Latvija), Marie Helmer Morck (Dānija), Marta Giulioni (Itālija), Marta Kloučkova (Čehija), Matteo Bonti (Itālija), Michelangelo Scandroglio (Itālija), Miriam Ast (Vācija), Narmin Mamedli (Azerbaidžāna), Natalja Charetskaja (Lietuva), Nojus Drasutis (Lietuva), Robert Nommann (Igaunija), Rūta Dūduma (Latvija), Toms Lipskis (Latvija), Viktoria Anton (Ukraina).

No Latvijas ir vislielākais dalībnieku skaits. Rūtas Dūdumas vārds jau ir plaši zināms Latvijas džeza aprindās. Laura Rizzotto  ir latviešu/brazīliešu dziedātāja, šobrīd dzīvo un strādā Ņujorkā. Kontrabasists Toms Lipskis ir ieguvis maģistra grādu LVLMA džeza kontrabasa spēlē. Jānis Rubiks ir kontrabasists un basģitārists, kurš šobrīd ir Latvijas Radio bigbenda mūziķis. Elīna Viļuma šobrīd turpina studēt Grācas Mūzikas un teātra universitātē. Vokālists Dagnis Roziņš spēlē saksofonu, taču atzīst, ka dziedāšana viņa dzīvē vienmēr ir bijusi vispatiesākā izpausme, un kurš ir vienīgais vīrietis dāmu konkurencē šajā konkursa kategorijā.

Vistālāko ceļu mēros basists Džonatans Gārners, kurš ir no ASV, un šobrīd iegūst maģistra grādu Džeza mākslā Ņujorkas Universitātē.

Plaši pārstāvēta tiks arī Itālija, kura uz konkursu sūta4 savus labākos džeza māksliniekus, no tiem trīs ir basa kateogrijā un viens vokāls.  

Žūrijā ir mūzikas profesionāļi un eksperti no vairākām valstīm -  Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas,  Itālijas, ASV, Turcijas, Ķīnas un Latvijas.

Klausītāji ir laipni aicināti izbaudīt trīs muzikāli dzirkstošus vakarus ar lieliskiem koncertiem, kuri ir pieejami ikvienam džeza mūzikas baudītājam un cienītājam.

Biļetes pieejamas “Biļešu Serviss” kasēs un Internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!