“Riga Jazz Stage 2022” uzstāsies džeza talanti no visas pasaules

Raksta attēls - “Riga Jazz Stage 2022” uzstāsies džeza talanti no visas pasaules

09.02.2022

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” notiks no 7. līdz 9. aprīlim “Splendid Palace” kinoteātrī Rīgā.

“Riga Jazz Stage 2022” norisināsies 13. reizi un pulcēs dažādu valstu vokālistus un bundziniekus. Rīgā ieradīsies arī prominenta starptautiskā žūrija, padarot “Riga Jazz Stage” par džeza svētkiem, kas atzīmēti šā žanra pasaules kartē. Īpašais viesis būs “Grammy” balvas nominants, Thelonious Monk konkursa uzvarētājs, komponists, dziedātājs un bundzinieks Džeimisons Ross no ASV, kurš būs žūrijas sastāvā, sniegs meistarklasi un uzstāsies koncertā 9. aprīlī, kad notiks apbalvošanas ceremonija.

7. aprīlī norisināsies konkursa koncerts, kurā piedalīsies 26 jaunie talanti. Pavisam “Riga Jazz Stage” tiks pārstāvētas 13 valstu džeza skolas, jo Rīgā ieradīsies mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas, Slovākijas, Dānijas, Vācijas, Beļģijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes, Turcijas un ASV, kā arī konkursā piedalīsies Latvijas vokālisti un bundzinieki.

8. aprīlī notiks konkursa fināls, kurā publikai uzstāsies 12 labākie žūrijas atlasītie kandidāti, bet 9. aprīlī vokālās un bungu spēles prasmes vienā koncertā spoži nodemonstrēs Džeimisons Ross, kurš par džeza mākslu ir teicis: “Džezā var iemīlēties. Es iemīlējos šajā mākslas formā, jo tā māca, kā radīt un izpaust sevi.”

Rosa kolēģi žūrijā būs festivāla “Jazz Time” mākslinieciskais direktors Toivo Unts (Igaunija), festivāla “Kaunas Jazz” mākslinieciskais direktors Jonass Jučas (Lietuva), “Venice Jazz Festival” mākslinieciskais direktors Džuzepe Mormile (Itālija), leģendārā Londonas kluba “Ronnie Scott’s Jazz Club” koncertu koordinētājs Pols Peiss (Apvienotā Karaliste), Stambulas kluba “Nardis Jazz Club” mākslinieciskais direktors Onders Fodžans (Turcija), koncertaģentūras “Just Jazz International” direktore Katerīna Maijere (Vācija), Linkolna centra džeza nodaļas koncertu un turneju sektora viceprezidente Džordžīna Havora (ASV), “Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns un Maestro Raimonds Pauls.

Konkursantus pavadīs “Riga Jazz Quartet”, kurā muzicē pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Goba, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Miķelis Vīte.

“Šā gada konkursa līmenis būs ļoti augsts, jo tajā piedalīsies vairāki prestižos konkursus jau uzvarējuši dalībnieki,” saka Māris Briežkalns. “Šis joprojām ir lielākais džeza mākslinieku konkurss Baltijas valstīs un tā vārds izskanējis visā džeza pasaulē. Pateicoties tiešsaistes iespējām, to tik tiešām varēs vērot džeza interesenti visā plašajā pasaulē. Īpaši priecājos, ka “Riga Jazz Stage” varēs viesoties arī abas šā gada konkursa kategorijas apvienojošais amerikāņu mākslinieks Džeimisons Ross, kurš ir gan starptautiski atzīts bundzinieks, gan dziedātājs. Vēlu veiksmi visiem konkursantiem un patiesu labas mūzikas baudījumu skatītājiem!”

Konkursa balvu fonds ietver naudas un citas balvas, kā arī uzaicinājumus uzstāties džeza festivālos un mūzikas klubos dažādās pasaules valstīs.

“Riga Jazz Stage” biļešu tirdzniecība tiks uzsākta 1. martā un tās būs iespējams iegādāties aula.lv. Būs pieejamas gan klātienes, gan tiešsaistes biļetes.

Pasākumu organizē fonds “Mūsdienu mūzikas centrs”, atbalsta Rīgas dome, VKKF, “Tele 2”, “A&T Trade” un vēl citi.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!