“Riga Jazz Stage 2017” Latvijas pārstāvji atklāj savas iecienītākās šūpuļdziesmas

Raksta attēls - “Riga Jazz Stage 2017” Latvijas pārstāvji atklāj savas iecienītākās šūpuļdziesmas Kolāža, publicitātes foto, LETA, Julija Prohorenkova

27.03.2017 / Aiga Leitholde

Laikā no 6. līdz 8. aprīlim Rīgā, kino Splendid Palace norisināsies starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage”, šogad kopā pulcējot 26 dalībniekus no visas pasaules. Piedāvājam iepazīties ar tiem septiņiem mūziķiem, kuri konkursā pārstāvēs Latviju.

Kategorijā “Džeza vokāls” varēsim klausīties Elīzas Baķes un Kārļa Mangulsona sniegumā, savukārt “Džeza ģitāra” uzstāsies ģitāristi Jānis Bērziņš, Ģirts Celmiņš, Matīss Čudars, Linards Šveklis un Rihards Goba.

Lai iepazīšanās būtu interesantāka, visiem mūziķiem uzdevām jautājumu:

Kādu šūpuļdziesmu tu kā pirmo nospēlētu?

Elīza Baķe

Elīza Baķe studē Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļā un paralēli mācībām uzstājas dažādos muzikālajos sastāvos, tajā skaitā a capella grupā “Fine & Mellow” un “City Jazz Late Night Band”. Dziedātāja ieguvusi Grand Prix tādos konkursos kā "Dziesmu Putenis", "Ventspils Groove" un "Jauno Talantu Bazārs".

Es nospēlētu tādu šūpuļdziesmu, pēc kuras arī dzīve ir kā sapnis.

Kārlis Mangulsons

Savas mūziķa gaitas uzsācis kā ģitārists, Kārlis Mangulsons studijas turpināja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza vokāla specialitātē. Pieredzi guvis prestižajā “Academy of Music in Katowice” Polijā, kā arī dažādās meistarklasēs. Paguvis uzstāties labākajās Polijas koncertzālēs: NOSPR, Katovices Filharmonijā, Jazz Place, Čenstohovskas Filharmonijā. Latvijā koncertē kopā ar dažādiem bigbendiem.

Kā pirmo vienmēr iedomājos “Somewhere Over The Rainbow”. Šī dziesma ir mīļa manai mammai un visai manai ģimenei. Pirms vairākiem gadiem Ziemassvētkos spēlēju šo dziesmu, tagad tā visiem sirdī iekritusi. Esmu no astoņu bērnu ģimenes – mēs visi esam mūziķi, es vienīgais mūziku apgūstu profesionāli, bet mēs tā vai tā bieži kopā muzicējam.

Jānis Bērziņš

Jānis Bērziņš absolvējis "Academy of Contemporary Music" Lielbritānijā un tagad studijas turpina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza ģitāras maģistratūrā. Jānim ir daudzveidīga muzikālā pieredze, viņš uzstājies kopā ar tādiem mūziķiem kā Intars Busulis, Daumants Kalniņš un Dons, kā arī bijis Nacionālo Bruņoto Spēku Bigbenda sastāvā.

Tā būtu “Velc, pelīte, saldu miegu”. (Kaut gan peles nav mani iecienītākie dzīvnieki.)

Matīss Čudars

Matīss Čudars, Amsterdamas konservatorijas absolvents, ir labi zināms mākslinieks ne vien džeza , bet arī improvizētā mūzikā, un savu atpazīstamību jau iemantojis Eiropā. Ģitārists ieguvis grand prix  konkursā "Prinses Christina Concours 2010" un ieguvis apbalvojumus konkursos "Keep An Eye Jazz Award 2012", "Burghausen Jazz Award 2013", "Keep An Eye The Records 2017", kā arī izdevis vairākus albumus.

Šūpuļdziesmu izvēlētos atkarībā no tā, kurš ir jāiemidzina. Mana mīļākā šūpuļdziesma ir Raimonda Paula "Circenīša Ziemassvētki".

Ģirts Celmiņš

Ģirts Celmiņš džeza ģitāru apguvis Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un šobrīd ir Ventspils Mūzikas vidusskolas ģitārspēles pasniedzējs un ansambļa vadītājs. Ģitārists ir Ventspils bigbenda un Ventspils kamerorķestra sastāva dalībnieks, kā arī pats veido dažādus projektus.

Pirmā šūpuļdziesma, ko nospēlētu, būtu bērnības klasika - "Aijā žūžū, lāča bērni".

Rihards Goba

Rihards Goba šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Ģitārista muzikālā pieredze ir daudzveidīga – viņš ir Latvijas Radio Bigbenda, City Jazz Big Band un “Bunch of Gentlemen” dalībnieks, projekta “Gray Velvet Trio” ietvaros sadarbojies ar komponistiem Raimondu Paulu un Jāni Lūsēnu. Ģitārists uzstājies džeza festivālos Latvijā un arī Eiropā - “North Sea Jazz” Nīderlandē, “Brosella Folk & Jazz Festival” Beļģijā, “Jazz is back” Horvātijā.

Pirmā šūpuļdziesma, kas nāk prātā, ir “Aijā žūžu, lāča bērni”. Šķiet, tā bija arī pirmā dziesma, ko bērnībā dziedāju, mana pirmā saskarsme ar mūziku.

Linards Šveklis

Linards Šveklis absolvējis Roterdamas džeza akadēmiju. Uzvarējis konkursā "GuitarDay". Atgriezies Latvijā, savas muzikālās idejas realizē sastāva Linards Šveklis kvintets ietvaros.

Tā īsti nav šūpuļdziesma, bet es nospēlētu “Kaķīts mans, kaķīts mans…”, jo mans pirmais klausītājs bija kaķis.

Plašāka informācija par konkursu "Riga Jazz Stage" atrodama: rigajazz.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!