Zināmi Lielās mūzikas balvas 2016 laureāti

Raksta attēls - Zināmi Lielās mūzikas balvas 2016 laureāti Attēlā: Eva Bindere, foto: Leta/Zane Bittere

08.03.2017 / Parmuziku.lv

2017. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā operā ar ilggadējā sadarbības partnera Hennessy atbalstu notika Lielās mūzikas balvas 2016 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Kategorijā “Par mūža ieguldījumu” balvu saņēma diriģents Edgars Račevskis un čelliste Ellionora Testeļeca.

Kategorijā “Gada koncerts” laureāta godā tika koncerts “LNSO – 90. MARISS JANSONS UN RAIMONDS PAULS”, kurā piedalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, Raimonds Pauls - klavieres, diriģents - Mariss Jansons (rīkotājs - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris). Koncerts notika 16. septembrī Lielajā ģildē.

Kategorijā “Gada uzvedums” LMB 2016 balvu saņēma Šarla Guno opera “FAUSTS” Latvijas Nacionālajā operā; diriģents - Tadeušs Voicehovskis, režisors - Aiks Karapetjans (rīkotājs - Latvijas Nacionālā opera un balets, pirmizrāde 30. septembrī).

Kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” sudraba statueti ieguva pianists DAUMANTS LIEPIŅŠ.

Savukārt kategorijas “Gada jaundarbs” laureāts ir JURA KARLSONA kompozīcija KONCERTS ČELLAM, KLAVIERĒM, SITAMINSTRUMENTIEM UN ORĶESTRIM, kas izskanēja “Latvijas Radio 3 “Klasika” 20 gadu jubilejas koncertā” 6. janvārī  Lielajā ģildē (Kristīne Blaumane, Agnese Egliņa, Elīna Endzele, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Andris Poga).

Kategorijā “Izcils sniegums kamermūzikā” LMB 2016 balvu saņēma INGA KALNA UN DIĀNA KETLERE par sniegumu koncertā “Rudens kamermūzikas festivāls. Ingas Kalnas solokoncerts”, kas notika 8. oktobrī Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Kategorijas “Gada mūziķis” laureāts ir vijolniece EVA BINDERE.

Kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā” balvu saņēma LATVIJAS NACIONĀLĀS OPERAS KORIS, diriģents Aigars Meri.

Publikas simpātijas balvas ieguvējs tika noskaidrots balsojumā portālā DELFI. Visvairāk punktu balsojumā ieguva pavasara festivāla Windstream atklāšanas koncerts “MERKŪRIJS UZ MĒNESS”, kurā spēlēja orķestris “Rīga”, solisti - Jānis Šipkēvics (vokāls) un Matīss Čudars (ģitāra), diriģents - Valdis Butāns. Publikas simpātijas balvas ieguvējs saņēma īpašo Hennessy naudas balvu 2000 EUR apmērā turpmākai profesionālajai izaugsmei un prasmju papildināšanai studijās vai meistarklasēs.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā.  LMB organizē VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju un šogad tā notika divdesmit trešo reizi.

LMB 2016 žūrijas locekļi:
Žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, JVLMA asociētais profesors – Andris Vecumnieks
Muzikologs, JVLMA docētājs – Boriss Avramecs
Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste - Liene Jakovļeva 
Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste - Maruta Rubeze 
Diriģents, mūzikas pedagogs - Jānis Erenštreits
 JVLMA profesors, akadēmiskā darba prorektors - Normunds Vīksne

Muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste  - Ilze Medne

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!