Waterflower izdod jaunu albumu “Balta Gaisma”

Raksta attēls - Waterflower izdod jaunu albumu “Balta Gaisma” Foto: Aleksandra Vdovenko

28.09.2020

Latviešu audiovizuālais mūzikas projekts “Waterflower” izdod jaunu albumu “Balta Gaisma”, kas 22. septembrī tika prezentēts kultūras centrā “Noass”.

Otrais singla “Find It!” videoklips tiek izlaists kopā ar albumu. Tas vēsta par uzdrīkstēšanos būt citādam, sava patiesā “es” atrašanu un mirdzēšanu kā stikla prizmai, kura izstaro krāsas, kad tajā ieplūst gaisma.

Albuma mērķis ir izaicināt klausītāju neļauties stagnācijai. Jauno albumu veido desmit dziesmas, kuras ir savstarpēji atšķirīgas, taču kopumā parāda “Waterflower” skanējumu un avant-pop stilu, kas nostabilizējies albuma tapšanas laikā. Tās ir tilts starp eksperimentālo un elektronisko mūziku, kurā var dzirdēt mākslinieces emociju projekciju mūzikā. Dziesmas tapušas pēdējo piecu gadu laikā, tūrējot pa piecpadsmit Eiropas valstīm. Covid-19 iespaidā, māksliniecei nācās atcelt visas turpmākās ārzemju koncerttūres. Ar jauno albumu projekta “Waterflower” dziedātāja, dziesmu autore un multimediju dizainere Sabīne Moore pierāda, ka arī Latvijas elektroniskajā mūzikā ir sievietes - producentes.

Ierakstus veica Sabīne Moore, Ģirts Laumanis (Lomix), Džons Hannons (John Hannon), Rinalds Zelmenis. Albumu miksēja un māsterēja Ģirts Laumanis. “Balta Gaisma” vinilplates iespiestas Latvijā, “Semikols Record Pressing”. Vāka foto veidoja Sabīne Moore un Ričards Tomsons (Richard Thompson).

Albuma nosaukums “Balta Gaisma” simbolizē netveramo gaismas īpašību. Balta, bezkrāsaina gaisma skaidri parāda visu, kas ir skatītāju redzamības lokā. Ar albumu māksliniece norāda, ka nekaunējas parādīt pati sevi un aicina klausītājus nebaidīties, dalīties un attīstīt savas kreatīvās izpausmes pat, ja tas ir nestandarta formā. Māksliniece atzīst savu piederību Latvijas kultūrai neskatoties uz to, ka albumā lielākoties “Waterflower” dzied angļu valodā.

“Find It!” režisore Laima Graždanoviča par mūzikas video: “Mūzikas video “Find It” ir tapis iedvesmojoties no sirreālisma poētikas, avant-popa un mākslinieces Sabīnes Moores daiļrades. Tas ir iekšējais dialogs un ceļš kādā noslēpumainā apziņas nostūrī ārpus sabiedrības noteiktā laika un telpas. Bailes būt sev pašam reizēm var manifestēties visdažādākajās formās, tādēļ tieši gaismas un prizmas radītais spektrs kļuva par vienu no vadmotīviem ceļā uz sevis atrašanu un uzdrīkstēšanos.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!