VIDEO: Jauno Jāņu orķestrim mežonīgos pakalnos tapis mītisks video

Raksta attēls - VIDEO: Jauno Jāņu orķestrim mežonīgos pakalnos tapis mītisks video Publicitātes foto

18.01.2018 / Parmuziku.lv

Mūziķis Juris Kaukulis un jaunā folka apvienība “JJO” (Jauno Jāņu orķestris) izdod dziesmu “Salti pūta ziemas vēji”, pirmo vēstnesi no grupas pavasarī gaidāmā albuma, kā arī izziņo jauna albuma atklāšanas koncertu 30. aprīlī, mūzikas namā “Daile”.

Apvienība “Jauno Jāņu orķestris”, dzimusi kā grupas “Dzelzs vilks” folkmūzikas atvasinājums, turpina darboties neatkarīgi, nosaukumā lietojot abreviatūru “JJO”. Šogad, sekojot agrāk izdotajam albumam “Kālabad” (2013), kas nominēts balvai “Zelta mikrofons”, “JJO” gatavo otro studijas albumu, kas iznāks pavasarī, 30. aprīlī.

Turpinām sakausēt simtgadīgas tautasdziesmas ar cilvēcisku attiecību stāstiem no jauna radītā mūzikā – te skan gan intīmi čuksti, gan mežonīgas dejas,

gaidāmo albumu raksturo Juris Kaukulis.

Dziesmai “Salti pūta ziemas vēji” tapis arī režisora Ritvara Blukas filmēts video.

Nevar noliegt, ka ne viena vien muzikāla ideja rodas, klaiņojot dzimtās Siguldas puses mežonīgajos paklanos, tāpēc nav nejauši, ka atsauce uz šo ainavu vizualizēta klipā. Devāmies ziemīgā piedzīvojumā senlejas alās, ceļos un neceļos. Uzsākot ceļu nav zināms, kas tevi gaida, un iznākums var būt necerēts. Tu kādu satiec, un ceļu turpini jau pavisam citāds. Neparedzama ceļa sajūta neatstāja arī rakstot dziesmu,

stāsta dziesmas autors.

Gaidāmā albuma pirmā vēstneša, dziesmas “Salti pūta ziemas vēji” mūzikas un dainu teksta salikuma autors ir Juris Kaukulis, producents – Aldis Zaļūksnis. Kompozīciju ieskaņojuši un aranžējuši visi “JJO” mūziķi: Juris Kaukulis (balss, ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Kaspars Tobis (sintezatori), Ieva Strode (balss, vijole) un Valērijs Cīrulis (balss, mandolīna), kā arī grupas jaunākais dalībnieks Andris Veinbergs (kontrabass).

Biļetes uz “JJO” albuma atklāšanas koncertu 30. aprīlī, Rīgā, Mūzikas namā “Daile” (stāvvietas un sēdvietas) pieejamas no 18. janvāra “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!