"Jauno Jāņu orķestris" ieskaņojis "Čigākas piecīšu" dziesmas "Cik ilgi" versiju

Raksta attēls - "Jauno Jāņu orķestris" ieskaņojis "Čigākas piecīšu" dziesmas "Cik ilgi" versiju Ekrānšāviņš no video

16.11.2017 / Parmuziku.lv

Mūsdienu tautas mūzikas grupa “Jauno Jāņu orķestris” (JJO) un mūziķis Juris Kaukulis ieskaņojuši grupas “Čikāgas piecīši” izpildītās dziesmas “Cik ilgi” jaunu versiju un Latvijas svētku laikā tai radīta arī jauna video versija.

Dziesma “Cik ilgi” radīta jau šajā vasarā sadarbībā ar Latvijas Televīziju īpaši ziedojumu akcijai “Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem”.

Čikāgas piecīšu mūziku bērnībā lentās klausījās vecāki, un droši vien tā veidoja manu un daudzu tā laika bērnu izpratni par mūziku pasaulē. Kad šajā pavasarī režisors Arvīds Babris piezvanīja, sakot, ka ir viena dziesma, kas ir kā radīta Jauno Jāņu orķestra sastāvam, man nebija ilgi jādomā. Turklāt pēc 90. gados apmeklētā Boba Dilana koncerta atmiņā bija iespiedusies tieši šī melodija. Alberta Legzdiņa atdzejotajos vārdos ir izdevies notvert domu par cilvēka dzīves trauslumu un karu bezjēdzību – to, kā zināms, arī latviešu tautas vēsturē nav trūcis,

saka jaunās versijas aranžējuma autors Juris Kaukulis.

Dziesmas “Cik ilgi” mūzikas autors ir Bobs Dilans. Grupa “Čikāgas piecīši” tās versiju ieskaņoja platē “Mēs puisēni jaun’ būdami” 1964. gadā, izmantojot Alberta Legzdiņa atdzejotu tekstu. Jaunās versijas aranžējuma autors ir Juris Kaukulis, ieraksts tapis skaņu ierakstu studijā “Lauska” Kaspars Bārbala vadībā. Dziesmas ieskaņošanā piedalījušies JJO mūziķi – Juris Kaukulis, Kaspars Tobis, Artis Orubs, Ieva Strode un Valērijs Cīrulis.

Dziesmas video izmantots LTV akcijai “Top Latvijas Likteņdārzs” filmētā videoklipa materiāls Arvīda Babra režijā. Video montāžas režisore – Laura Rožkalne-Ozola.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!