Uz Radio hitu šogad pretendē Astro’n’out, Musiqq, Singapūras satīns ar Horenu Stalbi, Instrumenti un Prāta Vētra

Raksta attēls - Uz Radio hitu šogad pretendē Astro’n’out, Musiqq, Singapūras satīns ar Horenu Stalbi, Instrumenti un Prāta Vētra Foto: Jānis Spigovskis

31.01.2020

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons kategorijā Radio hits.

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2019.gadā. Rezultātus veidojušas 10 radiostacijas: Radio Skonto, Radio TEV, Radio SWH, Radio Star FM, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Radio Pieci, Kurzemes Radio, Rietumu Radio, Relax FM/Capital FM.

Uz Radio hita balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un publicēti laika posmā no 2018. gada 2. decembra līdz 2019. gada 1. decembrim. Visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās.

Balstoties uz radiostaciju datiem, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība Zelta Mikrofona balvai kategorijā Radio hits izvirzījusi:

Multivitamīnu multipaka – Astro`n`out

Piededzini mann – Singapūras Satīns feat. Horens Stalbe

Sāc ar sevi – Musiqq

Te Saule aust – Instrumenti un Prāta Vētra

Visā Visumā Visums ir viss – Instrumenti

No šī gada nominantiem tikai Prāta Vētra līdz šim ir godināta kā Radio hita laureāte. Viņi arī saņēmuši vislielāko Radio hita apbalvojumu skaitu Mūzikas ierakstu gada balvas vēsturē – kopskaitā astoņas reizes ar dziesmām Tavas mājas manā azotē, Puse no sirds, Brīvdienas nav manas laimīgās dienas, My star / Īssavienojums, Maybe, Colder, Skolzkie ulici un Debesis iekrita tevī. Otrajā vietā ir Dons ar hitiem Signāls, Pāriet bailes, Dieviņš, Pa ceļam un Salauzta sirds. Līdz šim neviens no pārējiem nominantiem nav saņēmis balvu kategorijā Radio hits.

Šī gada rezultātus uzzināsim jau 18.februārī, kad Dailes teātrī jau 24.reizi sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, uzticamo sponsoru SMScredit.lv un atbalstītāju t/c “Origo” tiks pasniegti Zelta Mikrofoni aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem. Skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālos LNT, TV3, kā arī portālā 3play.lv

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!