Iniciatīvai #GrupuKrekluDiena Latvijā piektā gadadiena!

Raksta attēls - Iniciatīvai #GrupuKrekluDiena Latvijā piektā gadadiena! Publicitātes foto: Liena Grīna, Magnuss Eriņš, Līna Rudzone

12.08.2021

Šogad augusta pēdējā piektdienā – 27. augustā – Latvijā jau piekto reizi notiks akcija mūziķu atbalstam – #GrupuKrekluDiena.

#GrupuKrekluDiena Latvijā tika aizsākta pirms pieciem gadiem, un tās iniciators bija jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, savukārt jau trešo gadu tajā piedalās Latvijas Radio 2 un nodibinājums “Fonds Līdzskaņa”, bet pēdējos divus gadu arī Latvijas Radio 6 – NABA.

Iniciatīvas laikā ikviens tiek aicināts uzvilkt mīļāko mūziķu T-kreklus, tādejādi paužot savu atbalstu viņu veikumamLīdzīga akcija mūziķu atbalstam norisinās arī citviet pasaulē, tai skaitā arī Igaunijā, no kuras  savu iedvesmu akcijas rīkošanai aizguva arī Radio 5 – Pieci.lv. Jau pirmajā gadā akcija ieguva ievērojamu fanu atsaucību. Sociālajos tīklos tika publicētas gandrīz 300 bildes, kurās redzami cilvēki ar savas mīļākās grupas vai solo mākslinieka veidoto T-kreklu.

No viena kanāla aktivitātes #GrupuKrekluDiena – atbalsta pasākums mūziķiem – izaudzis par vērienīgu sadarbības projektu ar vairākiem dalībniekiem.

Uzsākot partnerību ar nodibinājumu “Fonds Līdzskaņa”, kas izveidots, lai sniegtu palīdzību grūtībās nonākušiem mūziķiem, Grupu kreklu dienas ietvaros ikviens tiek aicināts pret ziedojumiem iegādāties mūziķu T-kreklus un citus suvenīrus “Fonda Līdzskaņa” e-veikalā mājaslapā www.lidzskana.lv. Iegūtie līdzekļi vēlāk tiek izmantoti atbalsta sniegšanai mūziķiem.

“Šī gada “Grupu kreklu dienā” turpināsim iesākto -  atcerēsimies un leposimies ar iemīļotajiem mūziķiem ,uzvelkot savas iemīļotās grupas vai solista T-kreklu, un atbalstīsim tos mūziķus, kuriem šobrīd klājas grūti. Mēs aicinām ikvienu apmeklēt “Fonds Līdzskaņa” mājaslapas labdarības veikalu, un pievienoties “Grupu kreklu diena” akcijai, iegādājoties mūziķu un grupu T-kreklus vai citu mūziķu atribūtiku. Visi labdarības veikala ieņēmumi tiek novirzīti grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam. Un, protams, 27. augustā uzvilkt savu iemīļoto mūziķu un grupu T-kreklus. Jo vairāk cilvēku iesaistīsies, jo vairāk spēsim palīdzēt tiem, kam palīdzība patiešām nepieciešama, ”  ir pārliecināta fonda vadītāja Liena Grīna.

2019. gadā Grupu kreklu dienas ietvaros tika saziedoti 4005 eiro, no kuriem ar “Fonds Līdzskaņa” starpniecību palīdzēts četriem mūziķiem – ansambļa “Manta” dalībniekam Raitim Viļumovam un viņa ģimenei, grupas “Dodo” dibinātājam un solistam Ģirtam Koknēvičam, dziedātājai un vokālajai pedagoģe Ingai Puhovai un ilggadējai Latvijas radio un TV estrādes un vieglās mūzikas orķestra dziedātājai Valdai Rudzītei.

Šajā gadā visas dienas garumā Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un LSM tiešraidē norisinājās 12 stundu koncertsērija, kurā piedalījās 12 grupas, solo mākslinieki un muzikālās apvienības: The Sound Poets, Normunds Rutulis, Ivo Fomins, Kārlis Būmeisters, Raimonds Pauls kopā ar māksliniekiem Andri Bērziņu, Mārtiņu Ruski, Dināru Rudāni, Jānis Stībelis, Apvedceļš, Pienvedēja Piedzīvojumi, Astro’n’Out, Otra Puse, Singapūras Satīns un Dons.

Savukārt 2020. gadā sabiedrība īpaši tika aicināta palīdzēt mūziķim Gunāram Meijeram. Daudzi izvēlējās savu grupu kreklu vai kādas preces iegādāties “Fonds Līdzskaņa” interneta veikalā, tāpat tika veikti ziedojumi uz nodibinājuma bankas kontu. Akcijas laikā tika atvērts arī ziedojumu tālrunis, kopumā saziedojot mākslinieka veselības uzlabošanai 3707 EUR. 

Jau iepriekš var paredzēt, ka šī gada atbalsts mūziķiem Grupu kreklu dienā būs īpaši emocionāls un spēcinošs, jo ikvienam, kas strādā radošajās industrijās, nācās saskarties ar vīrusa izraisītās pandēmijas ierobežojumiem un izaicinājumiem. Mūziķi tika atstāti ne tikai bez iespējas gūt ienākumus no koncertiem, bet, kas vēl svarīgāk, bez tik ierastās un nepeiciešamās klātienes satikšanās ar saviem klausītājiem. Tāpēc ikviens tiek aicināts uzvilkt savu mīļāko izpildītāju kreklu un dalīties ar foto sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #grupukrekludiena.

"Reiz esmu piedalījies Grupu kreklu dienā gan uzstājoties, gan uzvelkot savas mīļākās grupas kreklu, kas ir Queen. Man liekas atbalstāmas šādas akcijas, vairāk šādu dienu, vairāk svētku un svētki mums ik vienam rada pozitīvas sajūtas," par Grupu kreklu dienas nozīmi stāsta Dons. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!