Zināmas dziesmas, kas pretendē uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā “Radio hits"

Raksta attēls - Zināmas dziesmas, kas pretendē uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā “Radio hits" Foto: Jānis Spigovskis /L.Grīna pasniedz balvu Radio Hits 2020

04.02.2021

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) paziņojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” kategorijā “Radio hits”.

Lai noteiktu nominantus, LaIPA apkopojusi datus par dziesmu atskaņojumu Latvijas radiostacijās 2020. gadā. Vērtējot klausītāko radio hitu, vērā ņemtas 10 klausītākās Latvijas radiostacijas: Radio Skonto, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Rietumu radio, Radio Star FM, Radio SWH, Radio TEV, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, Kurzemes Radio un Latgales Radio.

Uz “Radio hita” balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un atskaņoti laika posmā no 2019. gada 2. decembra līdz 2020. gada 1. decembrim. Visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem.

Balstoties uz radiostaciju datiem, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība Zelta Mikrofona balvai kategorijā “Radio hits” izvirzījusi (alfabētiskā secībā):

“Dejo vientulību” - Intars Busulis, Abonementa orķestris un GG Choir

“Haosā” - Astro’n’out un Sudden Lights

“Ilgoties man nesanāk” - Dons

“Laime šī” - Aija Andrejeva, Agnese Rakovska un Kristīne Pāže

“Vasara bez internetiem” - Carnival Youth

Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Grīna uzsver, ka šī gada LaIPA pasniegtās balvas – “Radio hits” – nominantu vērtēšana bija īpaša, jo pērn gan mūzikas industrijas, gan publisko pasākumu un koncertu organizēšanas ziņā pamatīgi iejaucās Covid-19: “Es domāju, ka mūziķi – gan komponisti, gan izpildītāji – pērn ir paveikuši varoņdarbu: šādos apstākļos radīt tik daudz labas un kvalitatīvas dziesmas, albumus un pat koncertprogrammas – tas tiešām nav vienkārši,” saka Liena Grīna, piebilstot, ka šajā kategorijā, protams, vērtēt ir bijis vieglāk nekā citās Zelta Mikrofona kategorijās: “Galu galā mums “Radio hita” kategorijā ir salīdzinoši tehniski izvērtēšanas kritēriji, bet man ir patiess prieks, ka, vērtējot citas Zelta Mikrofona nominācijas, žūrijai bija lielas grūtības izvērtēt labākos – tas liecina tikai par vienu: arī Covid-19 ēnā mūsu mūziķi ir bijuši izcili,” uzsver LaIPA izpilddirektore Liena Grīna.

No šī gada nominantiem tikai Dons līdz šim ir godināts kā “Radio hita” laureāts ar dziesmām “Signāls”, “Pāriet bailes”, “Dieviņš”, “Pa ceļam” un “Salauzta sirds”. Līdz šim neviens no pārējiem nominantiem nav saņēmis balvu kategorijā “Radio hits”.

Šī gada Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” laureātus uzzināsim 16. martā, kad jau 25. reizi sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalstītāju “Elektrum” un partneri “Vivus.lv” tiks pasniegti Zelta Mikrofoni aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem. Skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā TV3, kā arī portālā tv3play.lv.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!