Īpašā preses konferencē paziņos Austras balvas 2016 laureātu

Raksta attēls - Īpašā preses konferencē paziņos Austras balvas 2016 laureātu Fotokolāža

23.11.2016 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 24. novembrī, īpašā preses konferencē "K. K. fon Stricka villa", tiks nosaukts albums, kas ieguvis 2016. gada "Austras balvu".

Šogad uz šo mūzikas apbalvojumu pretendēja vairāk nekā septiņdesmit albumu, no kuriem "Austras balvas" žūrijas locekļi izvēlējās desmit nominantus. Pēc nominantu izziņošanas, žūrijas locekļu balsojuma rezultātā. tika izvēlēts viens uzvarētājs, kas atzīts par šī gada labāko mūzikas albumu Latvijā.

"Austras balvu" ieguvušais izpildītājs šogad saņems arī naudas balvu 1000 EUR apmērā turpmākās radošās darbības veicināšanai, ko nodrošina "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA). Tāpat preses konferences laikā tiks pasniegta arī portāla "Delfi" simpātiju balva, kuras ieguvēju īpašā balsojumā noteikuši portāla apmeklētāji. Šo balvu ieguvušajam izpildītājam "Delfi" dāvās reklāmas iespējas savā portālā 1000 EUR apmērā.

 "Austras balvai 2016" nominēti šādi albumi:

  • Arturs Skutelis un Tvērumi – Audums
  • Audience Killers – Floating Islands
  • Carnival Youth - Propeller
  • Deniss Paškevičs - Yours Faithfully
  • Elizabeta Lāce - Mõaiga
  • Juris Simanovičs – Kā samierināties ar savu nenozīmību
  • Kasetes - Jaunā kārtība
  • Rīgas modes - Fantastiski
  • Stūrī Zēvele – Labdien
  • Židrūns - Židrūns un tas, ko nevar nest

"Austras balva" ir mūzikas apbalvojums, ko pasniedz gada labākajam mūzikas albumam Latvijā. Šī balva pirmo reizi tika pasniegta pirms gada, kad par uzvarētāju tika atzīts Alises Jostes albums "Hardships Are Ships". Šogad uz balvu pretendēja albumi, kas izdoti no pagājušā gada 18. novembra līdz šī gada 18. oktobrīm, ar vismaz vienu latvieti vai Latvijā dzīvojošu mūziķi starp šī darba autoriem. Tos vērtēja mūzikas žurnālistu, mūziķu un mūzikas industrijas profesionāļu žūrija ar pārstāvjiem gan no Latvijas, gan no Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Lielbritānijas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!