Shipsea un Gatis Zaķis palīdz veidot akustiskā koncerta “Vakara tēja” ar Mumiy Troll programmu

Raksta attēls - Shipsea un Gatis Zaķis palīdz veidot akustiskā koncerta “Vakara tēja” ar Mumiy Troll programmu FOTO: Liliāna Ozoliņa/Facebook

20.03.2018 / Parmuziku.lv

Šobrīd mēģinājumi un gatavošanās jaunajai koncertprogrammai norisinās grupas Instrumenti ierakstu studijā, līdzdarbojoties arī mūziķiem no Latvijas – Shipsea un Gatim Zaķim.

Jau aizvadītā gada nogalē aizsākās aktīva gatavošanās akustiskajai koncertprogrammai “Vakara tēja” ar Mumiy Troll bez simfoniskā orķestra. Grupas Mumiy Troll dalībnieki jau vairākās reizes bijuši Rīgā, lai gatavotu muzikālo skanējumu akustiskai koncertprogrammai. Starplaikā starp grupas koncertiem Amerikā un Austrālijā arī šonedēļ Mumiy Troll dalībnieki ir Rīgā un pavada dienas strādājot Instrumenti ierakstu studijā.

Daudzo gadu laikā lielākā daļa mūsu koncertprogrammu top tālu prom no mūsu dzīvesvietām – sākot ar Baltiju un beidzot ar Karību salām. Tādejādi varam labāk koncentrēties konkrētam darba uzdevumam, kā arī kādu laiku atslēgties no ikdienas problēmām, kas mums kā ikvienam pieaugušam cilvēkam ir ne mazums,

stāsta Iļja Lagutenko piebilstot, ka “pēdējo gadu laika interesanta izrādījās sadarbības forma ar Shipsea.Esmu dziedājis krievu valodā vienu no Instrumenti dziesmām, strādājis kopā ar Shipsea pie programmas “Imka”, kas bija veltīta Imanta Kalniņa daiļradei. Mūs vieno dažāda uzstāšanās pieredze, no kuras ideālā gadījumā mēs gribētu radīt vēl nebijušu projektu. Un iespējams “Vakara tēja” būs vēl viens solis ceļā uz to....”.

Koncertprogrammas tapšanā līdzdarbojas arī mūziķi no Latvijas - Gatis Zaķis un Shipsea. “Lai arī Mumiy Troll ir ļoti liela mēroga grupa - tas ir kā liels kuģis plašos ūdeņos, mēs ar Gati Zaķi centīsimies grupas skanējumu izvest iepriekš nepiedzīvotās trajektorijās, upēs ar mazliet citu gaismu. Un, iespējams, arī kuģa sastāvu kādā brīdī uzaicināt izkāpt krastā un doties pastaigā ar kājām – dziesmas interpretējot pavisam nejaušā skanējumā,“ iespaidos dalās Shipsea, uzsverot, ka “ grupas Mumiy Troll daiļradei jau kopš vidusskolas laika bijusi ļoti būtiska loma manā mūzikas izjūtā un izpratnē, kā meklējams ceļš uz aizraujošo, bet pārsteigumiem bagātu, īpatnēju dziesmu. Radīšanas svaigo, negaidīto sķautni – gan mūzikas motīvos, gan tekstu radīšanā esmu neklātienē mācījies no Iļjas Lagutenko, viņš ir viens no maniem skolotājiem šajā ziņā.”

Koncertprogrammā vēl nebijušā akustiskā skanējumā tiks atskaņotas grupas Mumiy Troll labi pazīstami un klausītāju iemīļoti hīti. Grupas Mumiy Troll akustiskais koncerts “Vakara tēja” bez simfoniskā orķestra notiks 16. augustā Dzintaru koncertzālē. Biļetes pieejamas Biļešu Serviss tirdzniecības vietās.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!