Sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viesosies džezroka trio "Dock in Absolute"

Raksta attēls - Sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viesosies džezroka trio "Dock in Absolute" Publicitātes foto

25.05.2018 / Parmuziku.lv

Sestdien, 30. jūnijā sēriju “Pasaule Lielajā dzintarā” turpinās zvaigžņots džeza trio no Luksemburgas "Dock in Absolute", ko veido pianists Žans Filips Kočs (Jean-Philippe Koch), basģitārists Deivids Kintzigers (David Kintziger) un bundzinieks Neits Vongs (Nate Wong).

Prasmes apgūstot Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, Kodartas Mākslas universitātē Roterdamā un Zārbrikenes Mūzikas universitātē, mūziķi ar saviem oriģinālskaņdarbiem džezam piešķir jaunu dzīvības elpu.

2012. gadā dibinātā trio repertuārā ir grupas pianista oriģinālkompozīcijas, kurās mūziķi savieno dažādus progresīvā džeza novirzienus, viegli sintezējot klasisko un rokmūziku, radot paši savu, unikālu džeza skanējumu.

Grupas mūzika ir dzirksteļojoša, spēcīga un daudzpusīga – no liriskas līdz nevaldāmai, no mežonīgas līdz graciozai, no virtuozas un kristāldzidras līdz pārliecinošai un dramatiskai, no liegas līdz nereālai un demonstratīvai. Šis trio nekad neizvēlēsies viduvēju pieeju. Dock In Absolute pierāda, ka džezam ir neskaitāmi stāsti, ko stāstīt, tādējādi tam jāļauj būt brīvam.

Trio ar saviem skaņdarbiem uzstājies daudzos festivālos un pasākumos, tostarp Tokyo Jazz Festival, Hong Kong International Jazz Festival, Edinburgh Jazz Festival, Liverpool Jazz Festival, Paris Jazz Festival à la Cité un neskaitāmos citos.

Viņu svaigā pieeja džeza mūzikai ļāvusi grupai pārkāpt robežas, uzrunāt plašu auditoriju un izzināt jaunu, unikālu skaņu viļņu potenciālu, tādējādi bagātinot džeza mūziku. 2017. gadā aizvadot vairāk nekā 60 koncertus, Dock in Absolute atzīti par Luksemburgas aizvadītā gada eksportspējīgāko muzikālo apvienību.

2017. gadā klajā nācis grupas albums, kas nosaukts pašas apvienības vārdā. Mūzikas kritiķis Braeins Mortons albumam veltījis atzinīgus vārdus: “Dock in Absolute parasti neseko standartiem un noteikti nedara to arī šajā albumā, kas piepildīts ar aizraujošām kompozīcijām un lielisku instrumentu spēli. Iespējams, ka jūs viņus iepriekš neesat dzirdējuši, bet jau no pirmās minūtes sapratīsiet, kas viņi ir, un atpazīsiet ik katru reizi, kad nākotnē dzirdēsiet viņus atkal.”

Biļetes, sākot no 7 eiro, nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem, personām ar I un II grupas invaliditāti, to pavadoņiem, kā arī ģimenēm un grupām pieejamas atlaides.

Koncertu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas pašvaldības atbalstu organizē SIA “Lielais dzintars”.  Pasākuma norises ilgums: 1h 30 min

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!