Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

Raksta attēls - Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā

17.02.2021

Pateicoties jauniegādātajām robotkamerām un papildu tehniskajam aprīkojumam, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” kļuvusi par pirmo digitālo koncertzāli Latvijā. Turpmāk pasākumu producentiem, skatītājiem un klausītājiem tiks piedāvātas nozares augstākajiem standartiem atbilstošas iespējas, jo jebkurš notikums varēs tikt pārraidīts tiešraidē vai iemūžināts video ierakstā.

“Šis ir liels solis uz priekšu koncertzāles attīstībā, kas ļauj mums turpināt darbu jebkādos apstākļos. Mērķtiecīga tehnoloģiju attīstība “Lielajā dzintarā” jau šobrīd ļauj mums un mūsu partneriem būt sasniedzamiem ne tikai klātienē, bet arī globāli. Jau vairākus gadus esam smēlušies pieredzi Berlīnē, Gēteborgā un Stokholmā, esam sekojuši līdz aktuālajām tendencēm, un mums ir liels prieks, ka digitālās koncertzāles modeli esam ieviesuši arī Latvijā. Digitālie koncerti ir šī brīža nepieciešamība,” iepazīstinot ar digitālās koncertzāles nozīmi atklāj SIA “Lielais Dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.

Jaunais digitālais aprīkojums būs pieejams ne tikai mūzikas un mākslas pasākumu video translācijām un ierakstiem, bet tiek piedāvāts kā papildu iespēja arī visiem konferenču, lekciju un semināru organizatoriem, kuriem tagad tiešsaistē no Liepājas būs iespēja sasniegt auditoriju visā pasaulē. Pasākumu filmēšana notiek, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, drošības un piesardzības pasākumus, un ārkārtējās situācijās laikā SIA “Lielais Dzintars” telpu nomai piešķir 50% atlaidi.

“Esam gandarīti par mūsu jaunā digitālā aprīkojuma piedāvātajām iespējām. Aparatūra ir diskrēta, tā netraucē izpildītājiem uz skatuves un arī klausītājiem zālē. Viena no robotkameru priekšrocībām ir iespēja tās ērti pārvietot un piedāvāt pasākumu filmēšanu gan Lielajā zālē, gan Kamerzālē,” turpina T. Tomsons.

Jau pirmajos divos koncertos, kuros tika izmantots jaunais aprīkojums, skatītāji varēja piedzīvot, kādas jaunas iespējas un koncertu baudīšanas pieredzi piedāvā iegādātās robotkameras. Pateicoties šīm inovatīvajām, attālināti vadāmajām ierīcēm, skatītājiem iespējams piedāvāt tādus kadrus un attēlu leņķus, kas nebūtu iespējams ne baudot koncertu klātienē, ne izmantojot klasiskās filmēšanas iespējas.

“Katra no četrām robotkamerām spēj saglabāt līdz 100 dažādām pozīcijām jeb kadrējumiem, no kuriem 10 tiešraides laikā ir mums ērti pieejami, tā teikt pirkstu galos,” iepazīstina video režisors Gregors Jānis Mažis.

“Kļūstot par digitālo koncertzāli, "Lielais dzintars" paplašina savas iespējas — lai tiešraidē no Liepājas koncertnama piedzīvotu kādu koncertu vai citu notikumu vairs nepastāv teju nekādi sociāli, ekonomiski vai ģeogrāfiski faktori, kas klausītājam ikdienā iespējams liedz vai apgrūtina nokļūšanu koncertzālē. 90% no mājsaimniecībām Latvijā lieto internetu,” ar projekta priekšrocībām iepazīstina Timurs Tomsons, vienlaikus uzsverot, ka klātienes apmeklējums un tā laikā gūtā pieredze uzskatāms  par atsevišķu, savā ziņā ārpus konkurences esošu kultūras produktu, kas nenoliedzami šobrīd ir īpaši ekskluzīvs.

Digitāla aprīkojuma iegāde veikta ar "Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības" un fonda “Uniting History” līdzdalību.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!