Sākušies “Art of Riga Jazz” koncerti

Raksta attēls - Sākušies “Art of Riga Jazz” koncerti Publicitātes foto

01.12.2018 / Parmuziku.lv

30. novembrī Latvijas Radio 1. studijā ar trio “Phronesis” koncertu un meistarklasi tika atklāta koncertu sērijas “Art of Riga Jazz” 2018. gada sezona. Līdz 14. decembrim “Art of Riga Jazz” melomāniem piedāvās Latvijā vēl nebijušu džeza mūziķu koncertus, savukārt par īpašu pārsteigumu šogad kļūs 2017. gada Eirovīzijas uzvarētāja - portugāļu dziedātāja Salvadora Sobrala –– uzstāšanās.

Salvador Sobral iekaroja Eiropas un visas pasaules mūzikas baudītāju sirdis, apvienojot divas dažādas pasaules - fado gaišo melanholiju un džeza šarmanto valdzinājumu. Pēc uzvaras Eirovīzijā Sobral ne vien ieguva auditorijas atzinību, bet arī tika ļoti augsti novērtēts kritiķu vidū. Par mūziķa uzvaru Spānijas lasītākais izdevums ”El Pais” teica: “Sobrala izcilais priekšnesums ir ne tikai mūzikas uzvara pār šovu, bet arī atgādinājums par tiem mākslas aspektiem, kas tika nodoti, lai izdabātu modes tendencēm un komerciālajām interesēm.” Savukārt mūzikas kritiķis Rick Fulker paziņoja: ”Šoreiz Eirovīzijā uzvarēja mūzika!” Ar Sobrala daiļradi var iepazīties šeit:

“Art of Riga Jazz” piedāvā četrus izcilus džeza koncertus:

  • novembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā Phronesis;
  • decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” Salvador Sobral
  • decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā David Helbock’s Random/Control
  • decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā Ana Carla Maza.

Trio “Phronesis”(no latīņu valodas – spēja izprast, kā un kāpēc ir jārīkojas, lai mainītu lietas, it īpaši lai padarītu dzīvi labāku), kuri ieskandinās “Art of Riga Jazz” koncertu sēriju,  ir pazīstami ar saviem enerģijas piesātinātajiem koncertiem ne tikai Eiropā, bet arī ārpus tās. No Marokas līdz Brazīlijai, no Austrālijas līdz Ziemeļamerikai mākslinieki nemainīgi iepriecina savus klausītājus ar elpu aizraujošu ritmu un valdzinošu skanējumu, kas ir raksturīgs tikai viņiem.  ”Jazzwise” par šo trio raksta: “Tā ir viena no visaizraujošākajām grupām uz šīs planētas šodien!”

Koncertu sēriju turpinās viens no spilgtākajiem Eiropas jaunās džeza skatuves pārstāvjiem pianists Deivids Helboks, kurš Latvijā uzstāsies ar projektu ”David Helbock´s Random/Control”. Kopā ar  Johanesu Bāru (trompete, tuba) un Andreasu Brogeru (soprāna saksofons, klarnete, flauta) Deivids radīs skatītājiem neatkārtojamas emocijas. Rolands Spigels no “Bavarian Radio” par šo trio teicis: “Tā ir mūzika, kas saviļņo ķermeni un aizkustina prātu.”

“Art of Riga Jazz” šogad noslēgs kubiešu izcelsmes čelliste un dziedātāja Ana Carla Maza. “Tevi aptver neaprakstāma  svētlaimes sajūta! Kad spēlē  Ana Carla Maza, šķiet, ka dzied eņģeļi, – tik daudz emociju katrā notī…” tā par talantīgo čellisti un džeza izpildītāju teicis slavenais franču scenārists un režisors  Frank Cassenti. Ana Carla Maza pilnībā piepilda skatuvi ar savu neatkārtojamo enerģiju. Viņas virtuozā spēle, spēja improvizēt un maigā balss ir perfekta kombinācija, kas ļauj klausītājam izjust niansētu skanējumu no brazīļu bossa novas līdz kubiešu habanerai.

Biļetes uz Salvadora un citiem  “Art of Riga Jazz” koncertiem jau pieejamas pārdošanā. Koncertu sēriju ”Art of Riga Jazz” jau vairākus gadus organizē fonds “Mūsdienu Mūzikas Centrs”. Vairāk informācijas par “Art of Riga Jazz” šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!