Pirmo sezonu uzsāk Hanzas Perons — jaunākā kultūras notikumu vieta Latvijā

Raksta attēls - Pirmo sezonu uzsāk Hanzas Perons — jaunākā kultūras notikumu vieta Latvijā Publicitātes foto

13.08.2019

. Pirmo reizi Hanzas Perona durvis visiem interesentiem tiks vērtas Rīgas svētku laikā 17. un 18.augustā, lai iepazīstinātu ar ēkas jauno veidolu un tajā iekārtoto izstādi “Hanzas Perons. Pārtapšana”.

Lielformāta foto izstāde par ēkas dzīvi gan tās pirmsākumos, gan pārbūves dažādos periodos oficiāli tika atklāta 13.augustā. Atklāšanā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, Pillar Development valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis, arhitektu biroja Sudraba Arhitektūra vadošais arhitekts Reinis Liepiņš un Hanzas Perona vadītāja Ieva Irbina.

“Hanzas Peronu veidojām kā magnētu visai New Hanza teritorijai. Jaunajā ēkā ir padomāts par katru detaļu un niansi, lai tā būtu ēka ar augstvērtīgu arhitektūru un dizainu – kultūras notikumu vieta, ar kuru Latvijai lepoties arī starptautiski. Ēkas projektēšanā, būvniecībā, būvdarbu uzraudzībā un citos svarīgos darbos bija iesaistīti 60 sadarbības partneri, Latvijas uzņēmumi, un tajā investēti vairāk nekā 11 miljoni eiro,” atklāšanā uzsvēra Pillar Development valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

“Katrs jauns un kvalitatīvs objekts Latvijas kultūras dzīvē ir vērā ņemams ieguvums, iespēju paplašināšanās un jaunu ideju ienākšana. Ar privātu iniciatīvu tapušais Hanzas Perons ierakstīs ne tikai spilgtu akcentu Rīgas kultūrainavā, bet noteikti kļūs par lielisku platformu visplašākajam kultūras norišu spektram,” atzīmēja kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs pauda gandarījumu, ka “Rīgā ir atjaunota vēl viena kultūrvēsturiskā būvmantojuma ēka, kas kļūs par telpu jauniem notikumiem pilsētā. Notikumiem, kuri aicinās gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus satikties. Un, manuprāt, šai savstarpējai saskarsmei šobrīd ir nozīmīga loma, jo tā vienos radīt mūsdienīgus kultūras notikumus, kas kļūs par mūsu pilsētas turpmākās vēstures liecībām. Un ir lieliski, ka tam visam ir radīta jauna un kvalitatīva telpa.”

Arī arhitektu biroja Sudraba Arhitektūra vadošais arhitekts Reinis Liepiņš norādīja, ka "Rīgas preču stacijas ēkas pārtapšana jaunā kultūras būvē ir ievērojams notikums Latvijas kultūras dzīvē. Hanzas Perons ir kā rezultāts pasūtītāja vēlmei dāvināt Rīgai jaunu, kvalitatīvu kultūras būvi šajā jaunajā pilsētas daļā un būvnieku, arhitektu, spējai šo ideju realizēt augstā līmenī. Aicinu iepazīt Hanzas Peronu, novērtēt vēsturiskās un jaunās arhitektūras mijiedarbību, apmeklējot kādu no jaudīgajiem kultūras pasākumiem šī gada rudenī. Tiekamies Hanzas Peronā!"

Jau šobrīd Hanzas Peronā izziņoto pasākumu vidū ir starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus, projekta Nogaršo Latviju noslēgums, dažādu mākslinieku koncerti un performances, Digital Freedom festivāls, nekustamā īpašuma BREL forums un daudzi citi. Tas apliecina šīs ēkas daudzpusību un iespējas. Par visiem izziņotajiem pasākumiem Hanzas Peronā var uzzināt www.hanzasperons.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!