Pirmo reizi Rīgā uzstāsies noslēpumainā grupa Enigma

Raksta attēls - Pirmo reizi Rīgā uzstāsies noslēpumainā grupa Enigma Publicitātes foto

02.12.2018 / Parmuziku.lv

25. martā Rīgas Kongresu namā uzstāsies grupa Enigma. Endrjū Donalds, Angel X un Fox Lima, kuru balsis skanēja un skan daudzās grupas Enigma dziesmās, 2019. gada pavasarī savas pasaules tūres ietvaros ieradīsies Latvijā ar šovu „Original Enigma Voices”, informē portāls balticevents.info.

Projekts Enigma, ko 1980-tajos gados izveidoja vācu producents Mišels Kretu, satrieca miljoniem klausītāju ar unikālām un popularitāti iemantojušām skaņām, kuras nevar salīdzināt ne ar ko citu. Muzikālo stilu sintēze, gregoriāņu dziedājums, etniskie psalmi, baznīcu zvani, ērģeles un tamlīdzīgi instrumenti rada ļoti specifisku, atmosfērisku, bet dažreiz pat psihodēlisku skanējumu. Pārsteidzoši rekordlieli albumu pārdošanas rādītāji un noslēpumaini izpildītāji padarīja grupu Enigma par vienu no vispopulārākajiem un mistiskākajiem muzikālajiem projektiem pēdējo desmit gadu laikā.

Grupas Enigma veiksme iedvesmoja daudzus māksliniekus un producentus, ieskaitot projektu Gregorian, kas mūsdienu popa un roka dziesmas izpilda gregoriāņu dziedājumu stilā. Trīs nominācijas „Grammy” balvai, 70 miljoni pārdotu ierakstu, vairāk nekā 100 pārdotu zelta un platīna albumu – tā ir tikai daļa no Enigma projekta noslēpuma, kas atrodas virspusē. Neskatoties uz šiem satriecošajiem skaitļiem, projekts nekad nav devies tūrēs un nav uzstājies dzīvajā. Kopā ar stīgu orķestri un grupas uzstāšanos dzīvajā, gaidāmajā divas stundas ilgajā šovā tiks iekļauta lielākā daļa Enigma populāro dziesmu apvienojumā ar klasiskiem un mūsdienām raksturīgiem elementiem. Šovā skanēs vairāk nekā divdesmit dziesmas no dažādiem albumiem, ieskaitot „The Rivers of Belief” no pirmā albuma „MCMXC A.D”, līdz kompozīcijai „Amen”, kas ierakstīta viņu pēdējā albumā „The Fall of a Rebel Angel”. Endrjū Donalds saka, ka tas būs brīnišķīgs šovs un neaizirstams ceļojums pasakainajā skaņu un tēlu pasaulē ar līdz šim nedzirdētu skanējumu, kas piešķirts dziesmām.

Enigma projekta oriģinālie dalībnieki izpildīs „Sadeness”, „Return to Innocence”, „Gravity of Love” un daudzus citus hitus. Biļetes uz koncertu ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs 29. novembrī.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!