“Origo Summer Stage” noslēgums: leģendārās grupas “Jumprava” jubilejas koncerts un jaunie mūziķi

Raksta attēls - “Origo Summer Stage” noslēgums: leģendārās grupas “Jumprava” jubilejas koncerts un jaunie mūziķi Publicitātes foto

29.08.2018 / Parmuziku.lv

Tuvojoties “Origo Summer Stage” 9. sezonas izskaņai, šīs vasaras noslēgumā tiks aizvadīti divi muzikāli vakari kopā ar iemīļotiem pašmāju māksliniekiem.

Ceturtdien, 30. augustā no plkst. 18:00 līdz 21:00 klausītājiem būs iespēja baudīt trīs latviešu mūziķu un grupu koncertus. Uzstāsies mūziķis Chris Noah jeb Krists Indrišonoks, kā arī divas Latvijā zināmas mūzikas grupas – “FrancoFranco” (Elizabete Vētra, Kristīne Vaksa, Mārtiņš Spuris, Reinis Kārkliņš), kas klausītājus priecēs ar indīpopa stila mūziku, un grupa “Laime Pilnīga” (Ervīns Ramiņš, Mārcis Vasiļevskis, Jānis Olekšs, Elvijs Mamedovs), kas šogad izdevuši savu jaunāko albumu “Synergy and Waterlilies” un koncertos klausītājus priecē, izpildot rokmūziku.

9. sezonas noslēgumā piektdien, 31. augustā no plkst. 18:00 līdz 20:00 notiks leģendārās latviešu grupas “Jumprava” 34 gadu pastāvēšanas jubilejas koncerts. Grupa “Jumprava” izveidota 1984. gadā un iesākumā izpildījusi fankmūziku un elektronisko mūziku, tādēļ bieži tika salīdzināta ar angļu grupu “Depeche Mode”. Laika posmā no 1990. līdz 1992. gadam grupa trīs reizes pēc kārtas uzvarējusi prestižajā “Mikrofona dziesmu aptaujā” ar dziesmām “Baltā”, “Peldētājs” un “Klusumā”. Starp “Jumpravas” populārākajām dziesmām arī “Prom no pilsētas”, “Tālu aizgāja”, “Šeit lejā”, “Vēlreiz” un “Ziemeļmeita”. Mainoties grupas sastāvam un 1992. gadā pārtraucot darbību, visbeidzot 1997. gadā grupa atkal atjaunota un šobrīd “Jumpravas” sastāvs ir nemainīgs – Aigars Grauba, Aigars Grāvers, Aigars Krēsla un Ainārs Ašmanis. 1999. gadā grupa ieguvusi Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Jubilejas koncertā tiks izpildītas arī klausītāju vidū zināmākās un iecienītākās grupas dziesmas.

Šī gada “Origo Summer Stage” sezona bijusi īpaši krāšņa un daudzveidīga, kā arī uz skatuves kāpuši vairāki mākslinieki, kas “Origo Summer Stage” piedalījušies pirmoreiz. Jūlijā notika festivālu “Rīgas Ritmi” un “Saulkrasti Jazz Festival” koncerti, bet augustā – jau otro reizi aizvadīts vērienīgais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts, dodot iespēju bezmaksas klausīties augsvērtīgu klasisko mūziku pašā pilsētas centrā.

Vasaras koncertos piedalījās arī tādas grupas kā “Katrīna Gupalo & The Black Birds”, grupa “ATOM”, mūziķis Laimis Rācenājs, Dziesmu un deju svētku laikā uzstājās ārzemju latviešu kolektīvi, bet Rīgas svētku ietvaros notika trīs koncertu cikls “Dziesmu tilti”. Pirmoreiz uz “Origo Summer Stage” skatuves šovasar kāpa izpildītāji un mūziķi no Itālijas, pārstāvot Itālijas mūzikas festivālu “Videofestival Live”, bet kā jauna formāta koncerts norisinājās radio “XO FM” vinila dīdžeja saspēle ar džeza saksofonistu, radot pavisam jaunu skanējumu.

Apmeklētāji aicināti vasaras programmas noslēguma koncertus klausīties gan laukumā pie t/c “Origo”, gan doties uz restorānu un kafejnīcu vasaras terasēm “Gan Bei”, “LIDO” un “Double Coffee”. Sīkāka informācija par “Origo Summer Stage” 9. sezonā aizvadītajiem koncertiem atrodama mājaslapā www.summerstage.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!