Oranžās brīvdienas aicina neaizmirst brāļus Ukrainā

Raksta attēls - Oranžās brīvdienas aicina neaizmirst brāļus Ukrainā Publicitātes foto

06.10.2022

Grupa Oranžās brīvdienas (OB) izdod dziesmu Sacirsta sirds, tā aicinot nepierast un neaizmirst par karu, kā arī okupantu pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā.

OB līderis un dziesmas autors Ints Ķergalvis, pazīstams arī kā Speiss, skaidro, ka grupas mūziķiem ir ļoti būtiski, kas notiek salīdzinoši netālajā kaimiņvalstī Ukrainā. “Ukraina mums vienmēr bijusi īpaši tuva valsts. Tieši tur slēpošanas kūrortā Karpatos OB ieguvusi savu pašreizējo veidolu, kad sastāvam pievienojās vairāki mūziķi no ansambļa Crowd. Ģitārists Kaspars Čakste spēlē aizvien un ir viens no galvenajiem OB virzītājspēkiem. Savukārt Odesā horvātu draugi mūsu žanru nodēvēja par turbofolku, ko ilgu laiku esam izmantojuši, lai apzīmētu to, ko spēlējam,” tā I. Ķergalvis.

Jau Ukrainas kara pirmajās nedēļās martā OB kopā ar draugiem no Fonoklubs Cēsīs, Pils parkā organizēja atbalsta koncertu Roks pret okupāciju. Toreiz kopīgiem spēkiem izdevās savākt vairāk nekā 20 tūkstošus eiro. Mūziķi izsaka pateicību visiem, kas atbalstīja gan kāpjot uz skatuves, gan ziedojot, gan organizatoriskā ziņā. Ar dziesmu Sacirsta sirds OB aicina ikvienu nepalikt vienaldzīgu pret notiekošo arī turpmāk un dažādos veidos turpināt atbalstīt ukraiņus. “Sacirsta sirds nav par beigām, bet par sākumu. Par nākamo posmu gan katra personīgā dzīvē, gan sabiedrībā kopumā. Tāpēc jāapzinās esošais stāvoklis, nedaudz jāparaud par bijušo, taču jāiet tālāk pretī skaistajam,” tā skaņdarbu raksturo K. Čakste.

OB turpina darbu pie jaunām dziesmām, finiša taisnē arī darbs pie jauna albuma. Pēc koncertu ziņā karstās vasaras šobrīd mūziķi bauda nedaudz mierīgāku periodu. Taču jau 8. oktobrī grupa kāps uz Latvijas 1. rokkafejnīcas skatuves Rīgā, lai atzīmētu kluba 10 gadu jubileju.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!