Notiks šīs sezonas vienīgais Andreja Osokina solokoncerts Rīgā

Raksta attēls - Notiks šīs sezonas vienīgais Andreja Osokina solokoncerts Rīgā Foto: Jānis Romanovskis, gribuvasaru.lv

26.01.2017 / Parmuziku.lv

Starp koncertiem leģendārās Eiropas koncertzālēs, šoziem Andrejs Osokins iepriecinās arī Rīgas klausītājus ar spilgtu un latvisku soloprogrammu.

25. februārī plkst. 19.00 Mūzikas namā «Daile» notiks Andreja Osokina šīs sezonas vienīgais solokoncerts Rīgā, kurā tiks prezentēts arī pianista pirmais studijas soloalbums "Dedication" ("Veltījums"), kas tapis sadarbībā ar lielāko Polijas mūzikas ierakstu kompāniju "DUX Recording Producers’’.

Koncerta programmas ideja ir atklāt saikni starp latviešu un ārzemju komponistu daiļradi. Piemēram, koncertā skanēs divas «mēness gaismas» - viena mūsējā - Jāzepa Vītola komponētā, bet otra - slavenā franču komponista Kloda Debisī «Mēnesgaisma», kura kļuva par kulta filmas «Krēsla» skaņas celiņu.

Osokins ļaus saklausīt arī kā Jāzeps Vītols ietekmējis savu skolnieku Sergeju Prokofjevu skaņdarbā «Romeo un Džuljeta pirms šķiršanās». Interesanta ir iemīļotā latviešu komponista Emīla Dārziņa dēla Volfganga Dārziņa pēdējo gadu pieeja komponēšanas procesam, tā ir ļoti tuva vācu dižgaram Johanesam Brāmsam. Abu komponistu vēlīnie opusi šķiet atbrīvoti no jebkādiem ierobežojumiem un pienākumiem, komponisti brīvi un nepiespiesti izsaka savas idejas, viegli, it kā spēlējoties, atklāj ārkārtīgi personisku un daiļu mūzikas pasauli.

Koncertā skanēs arī šī gada jubilāra, izcilā komponista Artura Maskata veltījums Andrejam Osokinam, vērienīgais klavierdarbs «Kazbegi. Tsminda-Sameba» ar Gruzijas senās kultūras un dabas tēliem.  Savukārt neparastā atmosfēra Mūzikas namā «Daile» izcels Johana Sebastiana Baha mūzikas noslēpumaino un brīžiem pat mistisko skanējumu.

Andrejs Osokins stāsta par solokoncertu

Būdams neskaitāmu pasaules nozīmes pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš koncertē kopā ar izciliem pasaules orķestriem sadarbojoties ar mūsdienu spožākajiem diriģentiem, Andrejs meklē aizvien jaunus ceļus un izaicinājumus mākslā. Pianista grafikā uzstāšanās leģendārās Eiropas koncertzālēs mijas ar koncertizrāžu un dažādu eksperimentālu projektu realizēšanu, lai klasisko mūziku iepazītu un iemīlētu pēc iespējas vairāk klausītāju. Koncertizrāde "100 GADI AR PIAFU"  Vislatvijas tūrē iepazīstināja klausītājus ar franču mūzikas dižgariem, savukārt jaunā Amerikāņu mūzikas izrāde ''PĒC PUSNAKTS / after midnight''  atklās jauniešiem šo aizraujošo un spilgto kultūru.

Andrejam Osokinam ārkārtīgi svarīga ir jaunās paaudzes pianistu izglītošana un iedrošināšana. Šogad jau notikušas pianista meistarklases Liepājā un Ventspilī, savukārt 25. februāra rītā notiks bezmaksas meistarklases Rīgā, kur iespējams pieteikties ikvienam interesentam.

Biļetes uz koncertu pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem 50% atlaide.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!