Pianists Andrejs Osokins prezentē debijas albumu un izziņo koncertprogrammu

Raksta attēls - Pianists Andrejs Osokins prezentē debijas albumu un izziņo koncertprogrammu Foto: Jānis Romanovskis

15.06.2016 / Aiga Leitholde

14. jūnijā savu debijas albumu medijiem un viesiem prezentēja godalgotais pianists Andrejs Osokins. Viņš izziņoja arī koncertus un jaunu, gada nogalē gaidāmu koncertizrādi “Walking after midnight”.

Osokina debijas albums ierakstīts koncerta laikā Štutgartē 2015. gada 27. novembrī, šādi labāk notverot pianista emocijas, klausītāju klātbūtnes enerģiju un riksu, jo skaņdarbi bija jāieraksta ar pirmo reizi. Programmu veido Lista, Bēthovena, Haidna, Baha un Ravēla sonātes, prelūdijas, fūgas un soneti, raksturojot pianista šī brīža sajūtas un māksliniecisko portretu.

 

Albuma izdošanas realizēta kopā ar  Andreju Osokinu pārstāvošā aģentūru IPF Masters Management Vācijā un aģenti Mariamu Maleki. Disku ir iespējams iegādāties Latvijas mūzikas ierakstu pārdošanas vietās, kā arī internetā. Paralēli notiek darbs arī pie otra soloalbuma veidošanas ar nosaukumu “Dedication”, kas klajā nāks šī gada rudenī.

 

Šis Osokinam būs koncertiem bagāts gads – viņš uzstāsies gan Latvijā, gan citviet Eiropā. "20. augustā Berlīnē kopā ar savu brāli spēlēsim divus Rahmāņinova klavierkoncertus. Es spēlēšu otro klavierkoncertu, Georgijs trešo klavierkoncertu. Mēs katrs spelēsim uz dažādām klavierēm, jo mēs vēlamies skanēt dažādi. Tas būs ļoti interesants koncerts." atklāj Andrejs.

 

Jautāts, vai izjūt atšķirību, spēlējot Vācijas un Latvijas publikai, Andrejs nešaubīgi saka, protams:

 

"Latviešu publika ir ļoti sirsnīga un emocionāli atvērta. Vācu publikai ļoti patīk vācu mūzika. Klavierēm ļoti daudz vācu komponistu ir rakstījuši ģeniālu mūziku, no kuras var izveidot daudz dažādas programmas, tāpēc man ir ļoti liels prieks spēlēt arī Vācijā!"

 

Latvijā Andreju Osokinu spēlējam varēs dzirdēt Ineses Galantes festivālā “Summertime”. Ventspils pilsētas svētkos viņš uzstāsies Trīs Osokini projekta ietvaros, Liepājas Mākslas Foruma ietvaros Lielajā Dzintarā Andrejs kopā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo. Pētera Vaska jubilejai veltītajā koncertā Saulkrastos Osokins muzicēs kopā ar Jaunajiem Latvijas kamermūziķiem, bet Siguldas Starptautiskajos jauno mūziķu kursos Andrejs ne tikai spēlēs vairākos koncertos, bet arī vadīs meistarklases.

 

Ziemā, pēc ambiciozā Edītes Piafas simtgadei veltītā eksperimenta, skatītājiem tiks nodota jauna  koncertizrāde - “Walking after midnight”, kas aptvers laikaposmu no 20. gadsimta. 20. līdz 50. gadiem, kad tapusi skaistā amerikāņu kino, mūziklu un džeza mūzika. “Walking after midnight” tiks īstenota kopā ar Gabiju Bīriņu un Katrīna Gupalo.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!